Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan szabhatnék személyre...

Hogyan szabhatnék személyre egy Linux oprendszert? Kezdő vagyok programozás téren, voltaképp tanuló, mit ajánlotok kezdésnek?

Figyelt kérdés
2018. jún. 2. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Windowson is lehet programozni
2018. jún. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy disztró személyre szabásához miért kéne programozói tudás?

Ne sztereotipiák alapján itélkezz.

A másik meg hogy több ezer disztribúció létezik, szóval olyan hogy Linux oprendszer nem létezik.

Ilyen alapon akkor a Windows-t is inkább NT-nek kéne nevezni mert az pedig az NT kernelmagra épül...

Kezdésnek olvasgatás ajánlok, meg tanulj.

Aztán első disztrónak Debian-t javaslok, ja és ez nem Windows és ne is akard úgy kezelni.

2018. jún. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Alain Delon ***** válasza:
Igazából nem a rendszert tudod személyre szabni, hanem a rajta lévő GUI-t.
2018. jún. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először használd ki a GUI-n elérhető lehetőségeket. Programok telepítése, törlése, új asztali környezetek telepítése, belakása, ismerkedés a programokkal, stb. Közben lehet, hogy lesz olyan probléma, amit csak terminál használatával tudsz megoldani, akkor annak utánajársz. Megismerkedsz az alapvető parancsokkal, a systemd-del ill. a rendszer felépítésével, a szolgáltatásokkal, mi mit csinál, mi mire jó... közben, ha kell, fordítasz forrásból. Utána megtanulhatod a Bash scriptelést. Innentől fogva nem lesz olyan dolog, amit ne tudnál testre szabni, vagy működésre bírni, csak a megfelelő dokumentációt kell elolvasnod.

Ezek után programozhatsz is, ha akarsz, bár szerintem túl sok programozással megoldandó problémát nem fogsz Linuxban találni :)

Ha már ügyes vagy, csatlakozhatsz valamelyik nyílt forrású projekthez...

2018. jún. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ijesztegetem?! Ő akar programozni! :)
2018. jún. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!