Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdő Java tanuló segítséget...

Syunas88 kérdése:

Kezdő Java tanuló segítséget kér. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Feladat: A Metódusok osztályt egészítsd ki (már létre van hozva). Ezen metódusok STATIKUS metódusok legyenek. Minden metódust hívjatok meg a mainben.

1. Írjunk eljárást, amely paraméterként kap három egész számot. Írjuk ki őket növekvő sorrendben!


public static void növekvő3(int szám1, int szám2, int szám3)

{

int[] tömb = {szám1 , szám2 , szám3} ;

int i;

int j;

for(j=0;j<3-1;j++)

{

for(i=1;i<3;i++)

{

if(tömb[i]<tömb[j])

{

int csere=tömb[j];

tömb[j]=tömb[i];

tömb[i]=csere;

}

}

}


for(i=0;i<3;i++)

{

System.out.print(tömb[i] + ",");

}


}



Mainben a kiíratás:

System.out.println(Metódusok.növekvő3(22, 13, 48));


Mi a probléma?



2016. okt. 3. 18:00
1 2
 1/14 Kybris válasza:

Nekem lefut növekvő sorrendben a kódod.

Persze nem szép a kód(miért is lenne még kezdő vagy meg egyszerűbben is meg lehetne oldani) de ettől függetlenül a végeredmény jó.

2016. okt. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

> Mi a probléma?


Egyelőre ezt mi kérdezzük tőled, mert elfelejtetted leírni. Mi a hibajelenség? Nem fordul le? Kivételt dob futáskor? Rossz eredményt ad?

2016. okt. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 SimkoL ***** válasza:

System.out.println(Metódusok.növekvő3(22, 13, 48));

helyett: Metódusok.növekvő3(22, 13, 48); mivel már a növekvő3-ban kiíírattad és a növekvő3 void tehát nincs visszatérési értéke.

Bár nem értek a Java-hoz :(

2016. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a kérdező azt sem tudja, hogy mi az a függvény vagy eljárás (ha tudná, nem követné el ezt a hibát). Oké, hogy SimkoL elmondta, hogy mi a probléma, de a kérdező nem fogja megérteni, hogy az miért probléma.
2016. okt. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 SimkoL ***** válasza:
A 'pici' fiamék Pascalról - 1 év - álltak át Java-ra a suliban. Stabil alapokat szereztek egy könnyen tanulható nyelvben, nagyon könnyedén megy a másik nyelv, hiába nem is hasonlít.
2016. okt. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az a gondom, hogy nem tudom,hogy kell kiíratni az eljárást, mármint a növekvő sorrendet a metóduson belül leírtam, de nem tudom, hogy kellene az eljárást meghívnom a mainbe. Egyszerűen csak Metódusok.növekvő3(....) ?
2016. okt. 3. 20:51
 7/14 A kérdező kommentje:

C-t tanultam egyébként, tisztában vagyok az eljárás és a függvény közötti különbséggel, szimplán még nem igazán jövök rá, hogy hogyan is kéne "kifejeznem" magam.

C-ben egyszerűen csak leírtam volna, hogy:

Eljárás(1,2,3);

És tudom, hogy az eljárásban történő kiíratás megtörtént volna. Igazából a szintaktikával van gondom, illetve még nem szoktam át az objektumorientált felfogásra.

2016. okt. 3. 20:55
 8/14 A kérdező kommentje:

Az megoldás lehet akkor, hogy csak szimplán annyit írok a mainbe, hogy


Metódusok.növekvő3(22, 13, 48);


(teljesen random számok, csak tesztelni akarom h működik-e)

2016. okt. 3. 20:56
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, így működik, köszönök minden kommentet, rávezetett a dologra!
2016. okt. 3. 20:59
 10/14 SimkoL ***** válasza:

Az OOP nem olyan bonyolult, csak sokszor rosszul magyarázzák. Úgy kell elképzelni egy osztályt, objektumot mint egy családot, közösséget. Aki csak dolgozik 'ingyér' az az eljárás. Aki már pénztért teszi az a függvény, leadja a keresetét visszatérési értékként. Vannak tulajdonságaik is a közösség tagjainak, ezt vagy meg lehet változtatni vagy nem, de lekérdezni minden esetben lehetséges ???. Közvetlenül az ősközösséghez nem férsz hozzá, klónozni kell őket, szegény Dolly - de a klón már teljesen új viselkedik mint az ős, sőt bővíthető is. Az egyes közösségi tagokhoz a klónozott közösség neve után tett pont és az elérni kívánt munka, tulajdonság.... stb. férhetsz hozzá.

Összességében tehát nem ördöngősség az egész, ugyanúgy kell szinte megírni mindent, csak itt az összetartozó dolgok össze vannak fogva, többször felhasználhatóak egyszerűen.

2016. okt. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!