Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit kell beírni a dos 6.22-ben...

Mit kell beírni a dos 6.22-ben elindulás után, hogy a virtualbox-ban a vele megosztott mappát meghajtóként elérjük benne?

Figyelt kérdés

Van egy vhd fájl, amiből elindul a dos, vagy egy iso, amit a vhd-hez kapcsolva elindul a dos.


A win 10-ben használom a virtualbox-ot, a virtualboxot behozom, ott megosztom vele c:\games\ Ebben vannak a dos-os játékaim.


A virtualbox ebből elindul a vhd, ez jön be.


starting ms-dos...


himem is testing extended memory...done.


c:\>c:\dos\smartdrv.exe /x

c:\>


Tehát továbbá itt mi a teendő, hogy elérjük a megosztást?



2018. jún. 2. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
DOSboxal egyszerűbben lehet futtatni a DOSos játékokat.
2018. jún. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

c:\>cd games

c:\games>dir

2018. jún. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az első belép a games könyvtárba

a második DIR parancs kilistázza a könyvtár tartalmát

Addig kell a megfelelő alkönyvtárakba belépkedned, míg a program indító fájlját meg nem találod. Ezek kiterjesztése .EXE, .COM, vagy .BAT.

Az indítófájl nevét be kell írni és enter.

Ha feljebb akarsz lépni a könyvtárszerkezetben, akkor használd a cd.. parancsot, illetve a gyökérkönyvtárba lépéshez a cd\ parancsot. Egyébként a DOS parancsok jegyzékét megtalálod az interneten elég sok helyen.

2018. jún. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezt próbáltam, mert ezt tudom, erre emlékszem a 90-es évek első feléből, de itt nem sikerült, akkor nem ismerte fel a megosztást, vagy a merevlemez volt rossz, vagy ez a virtualbox verzió rossz, vagy a virtual mint progi rossz. De md games így létrehozott egy üres games könyvtárat, amibe cd games így betudtam lépni.
2018. jún. 2. 21:29
 5/6 A kérdező kommentje:
A dosbox-ot tudom, az már rég használom, de ezt is megakartam tanulni, mert ez több operációs rendszerre is jó.
2018. jún. 2. 21:31
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi azért mindkettőtök válaszát.
2018. jún. 2. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!