Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programokat használnak...

Milyen programokat használnak videósok?

Figyelt kérdés
Nekem olyan kérdésem volna, hogy mondjuk veszek fel videót Nvidia ShadowPlay-el. Ezt meg akarom szerkeszteni jelenleg VideoPad-et használok, de szörnyű a minősége. Csak itt az a kérdés, hogy ha valaki Sony Vegast használ nekem az gigás videókat csinált, így értelmetlen lett volna feltölteni akárhova, videósok használnak konvertáló programot a Sony Vegas által szerkesztett videókhoz? Ha igen, milyeneket?

2018. jún. 7. 22:04
1 2
 1/12 anonim válasza:
sony vegasban kb olyan formátumban és minőségben renderelsz amilyenbe akarsz
2018. jún. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

mindenki azt használ amihez ért.

Ha tényleg videózni akarsz akkor pedig simán fel kell készülnöd hogy pár merevlemezt meg fogsz tölteni gigás videókkal. Érdemes beszerezni kezdésnek egy 3tb-s lemezt a módosítatlan felvételnek, és egy ssd-t amin dolgozol.

Meg persze normális beállítások is kellenek a rendereléshez

2018. jún. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
De miért akar ma már minden Pistike ilyet?
2018. jún. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 DjImipapa ***** válasza:
78%
Idézet:"jelenleg VideoPad-et használok, de szörnyű a minősége".... Nekem higgyél, nem értesz hozzá....azaz nem tudod a beállításokat!:)
2018. jún. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 tabaki ***** válasza:

@#4:

Épp egy magadfajta gyakoris veterán ne tudná, hogy a "Milyen programokat használnak..." kezdetű kérdések feltevői nem megismerni való, sokoldalú eszközként tekintenek a szoftverre? Balhitük, hogy a minden program egy-egy dolgot tudhat, az meg vagy megfelel az elvárásaiknak, vagy sem. És persze általában az utóbbi. Magukban helyre teszik, hogy a VideoPad egyszerű kezelésének bizony pocsék minőség az ára, a Vegas pedig túltolta a biciklit, lám, utómunkában kéne valamit kezdeni a kész kásaheggyel, mert a program a nagy profiskodásban nem néz sem Istent, sem embert. Az egyetlen logikus következtetés: A jutyuberek seregének nyilván van még egy titkos fegyver a birtokában, amelyik a korlátolt fejlesztők ostobaságát orvosolva, magától gatyába rázza a videódat.

Nincs mit okoskodnod, ennek a csodakonverternek a nevét lökd be, a többi merő szalmacséplés.

2018. jún. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de nem, nem vagyok pistike nem vagyok gyökér, sem 10 éves. Ezt tisztázni szerettem volna. Engem nem a videózás érdekel, csak azt nem értem, mert ugye YouTube-ra fel kell tölteni a videót ugye, de ha gigás a videó, tudatommal akadna youtube-n, nem töltene be, stb. A VideoPad-ban is megtaláltam azt a beállítást, ami jó volna, csak sokat foglal, és feltöltöm akkor meg szerintem akad a videó a nagy mérete miatt. Emiatt kérdeztem.
2018. jún. 8. 22:15
 7/12 A kérdező kommentje:
Annyit teszek hozzá, hogy én abban a tudatban vagyok, hogy valaki elkészít egy videót, azt megvágja, megszerkeszti, lekonvertálja, tegyük fel 1Gb egy 10 perces videó, oké. Ezt lekonvertálja egy másik programmal, ami a méretét csökkenti, majd úgy tölti fel. Ha meg rosszul tudtam, akkor elnézést, de nem vagyok ebben a témában jártas, mint mondtam, nem vagyok YouTuber és nem is leszek.
2018. jún. 8. 22:20
 8/12 anonim ***** válasza:

A jutyubéra bármilyen nagyságú videót tölthetsz fel, a jutyube azzal kezdi, hogy lekonvertálja a saját bitrátájával, úgyhogy amiatt ne aggódj, hogy a túl nagy videód akadozni fog,mert nem fog!


Egyébként a jutyube a saját oldalán ad ajánlásokat a kezdőknek, hogy milyen formátumú és milyen bitrátájú videókat vár a feltöltőktől.


Szóval kezdésnek adnék pár tippet:

480p-és videókat kb: 1500 Kbps-al;

720p-és videókat kb: 5000 Kbps-al

1080p................8000-12000 Kbps-al

4K...................30 000 Kbps-al renderelj....


a Vegassal.....MP4 AVC H264 kodekkel....Level: 4.1 - 4.2


Progressziv, 1 menetes...

2018. jún. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, számomra hasznos volt!
2018. jún. 9. 00:03
 10/12 tabaki ***** válasza:

„Ezt lekonvertálja egy másik programmal, ami a méretét csökkenti, majd úgy tölti fel. Ha meg rosszul tudtam, akkor elnézést...”


Egy jó célszoftver, mint amilyen a Vegas, ilyen piszlicsáré feladatokat sem bíz másra. Milyen üzenete lenne már 15 verzió után, képzeld csak el:

„Szenzációs videószerkesztő vagyok, de tényleg, hidd el becsszóra, nagyon kafa. A videókezelésnek mindössze az ábécéjével nem vagyok tisztában, azt leszel szíves valami izével megcsináltatni helyettem, a többit eskü úgy vágom, mint senki más”.

Tételezd fel bátran, hogy egy program alkalmas arra, amire létrehozták. Ha neked mégsem sikerül vele megcsináltatnod, hátha a te tudásod nem érte még el a tökélyt a formátumok, kodekek, bitráták terén. Hogyha már érted is, amit csinálsz, meg fogsz lepődni, milyen okos némelyik szoftver.

2018. jún. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!