Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel, Open Office Calc....

Excel, Open Office Calc. Hogyan tudom a "csak olvasható file" státuszt megszüntetni?

Figyelt kérdés

Táblázat kezelőbe beolvasok egy "read only" file-t.

Csinálok egy Copy-Paste műveletet, azaz az egész file-t átmásolom egy üres táblázatba, hogy megszűnjön a "read only" státusz.

Látszólag ez meg is történik, szerkeszthetővé válnak a cellák, de valami mégsem jó.


Egyes cellák számokat tartalmaznak.


Példaként.

A cellában azt látom, hogy 12345 .

Fent abban a nem is tudom milyen nevű sorban pedig azt látom, hogy '12345.


Amiatt az aposztróf miatt nem tudja a cella tartalmát számként kezelni, nem tudom összeadni őket.

Gondolom azt az aposztrófot azért teszi oda , mert read only volt a file.



2018. jún. 8. 02:15
 1/9 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Open Officeban nem tudom hogy van, de Excelben van egy kis zöld háromszög ezeken a cellákon. Képletek fül / Hibaellenőrzés / Katt az Átalakítás számmá gombra
2018. jún. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egyelőre sajnos nem jártam sikerrel.

Próbáltam számmá alakítani, de alapvetően számként ismeri fel, de az aposztróf ott van akkor is.

Majd próbáltam szöveggé alakítani, ekkor eltűnt az aposztróf.

Majd szövegből ismét számmá, aztán visszajött az aposztróf.

2018. jún. 8. 12:20
 3/9 TappancsMancs ***** válasza:

Ez egy csv vagy text mentés.


Próbáld a következőt:


1. nyiss egy üres munkafüzetet


2. adatok fül / Szövegből (baloldalon van)


3. megjelenik a Szövegbeolvasó varázsló


4. Tagolt bepipál és Tovább


5. Egyéb bepipál és ' beír és Tovább


6. Általános bepipál (ez alakítja a számot számmá, szöveget szöveggé)


7. Befejezés / Létező munkalapra (ez az üresed)


8 OK

2018. jún. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:

Az érthetőség kedvéért az ' kezdettől szövegként értelmezi az excel. Arra használják ha nem akarunk valamit, hogy számmá alakítsa. Namost ha szövegessé alakítva mentik akkor betesz mindenhova egy '-ot.


Ha kell nyisd meg olvasásra-ként és ments másolatot. Kérdés hogy lett mentve mert van sok lehetőség.

2018. jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:
A Szövegbeolvasó varázsló meg leveszi így az '-ot. Vagy más tagolást is ha úgy állítjuk be.
2018. jún. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

PDF-ként, XMS-ként és XLS-ként tudom letölteni.


Ha PDF-ben töltöm le és kijelölök egy oszlopot, amit copy-paste bemásolok a calc-ba, akkor is beteszi az aposztrófot, xls-ként mentve szintén beteszi.


Az XMS-el nem tudom mit leht kezdeni.

2018. jún. 9. 00:31
 7/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem a kérdésemet módosítanom kell.

Csak Open Office Calc-ot használok.

2018. jún. 9. 00:35
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:

Azért megnézhetnéd mert az excel levenné és onnan áttehető másba. Illetve előtte az Open Office Calc-ban is kellene legyen ilyen funkció. Vagy nézd meg megnyitás helyett van e importálás.


Vagy mutass linket miről van szó.

2018. jún. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, megoldódott a probléma.


Elmondanám a történteket.


Szóval , mint kiderült ez a számok előtti aposztróf nem a read only miatt volt, hanem a mentés, ahogyan létrehozták a file-t , a szám formátumú cellákat is szöveg formátumban mentették el.


Az aposztrófok eltüntetése egyszerű (már aki tudja, hogy hogyan kell).


1 - Ki kell jelölni az adott cellákat

2 - Egér jobb gomb , másolás, vagy kivágás

3 - Beillesztés (paste)

Ami a lényeg, hogy a beillesztést nem az egér jobb gomb legördülő menüből kell kiválasztani, hanem van a fenti ikonok közt egy "beillesztés" funkciójú. Ennél az ikonnál is van egy legördülő lista, amiben található egy olyan, hogy "formázatlan szöveg" . Ha ezt használjuk akkor a beillesztett helyen már leveszi az aposztrófokat és normál számként viselkedik a cella.

2018. jún. 10. 01:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!