Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan törölhetem le ha...

Hogyan törölhetem le ha rendszergazdai hozzáférés szükséges?

Figyelt kérdés
Nem rég vhogy letöltődött a gépemre 2 program (adaware web companion, avast free antivirus) és egyikre sincs szükségem, de amikor törölni akarom, megáll és azt írja "ezen művelet végrehajtásához engedély szükséges. A mappa módosításához forduljon engedéllyel a következőhöz: rendszergazda" (ezt csak az avastnál írja, a másikat meg se találtam). Tehát hogyan bírnám letörölni ezt a két dolgot?
2018. jún. 10. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem Te vagy a rendszergazda a gépen, tehát pl.a Szüleid vagy más, akkor sajnos sehogy szerintem. Ha viszont van rendszergazdai jogosultságod, akkor megpróbálthatod a commanderrel törölni. Írd be a start menübe hogy cmd, futtasd rendszergazdaként, keresd meg hogy hol van a fájl (az avast). Írd be a cmd ablakba (fekete) hogy "cd [ide a fájl helyét, pl. C:\Users\...,de a fájl nevét ne]" majd utána enter és írd be hogy "del avast.exe". Nem biztos h avast.exe a neve, de azt meg tudod nézni feladatkezelőben.

Sok sikert! ;)

2018. jún. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 pappgr ***** válasza:
@1 Túlbonyolítod a dolgot, az avastot azért nem tudod letörölni mert:1. éppen fut, 2. mivel vírusírtó, ezért különleges joga van a memóriában. De bármikor le tudod törölni az avast-ot a Vezérlőpult>Programok és Szolgáltatások-ban. Szerintem a másik is ott lesz.
2018. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm sikerült :D
2018. jún. 12. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!