Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel-ben hogyan tudok analízi...

Excel-ben hogyan tudok analízist csinálni a fizetési módokról?

Figyelt kérdés

Van egy táblázatom. Dátum, eladó neve, vevő neve, ár és fizetési mód.

Egy táblázatot vagy valamiféle chart-ot kéne csinálnom, hogy mi a legnépszerűbb fizetési mód. Talán pie chart-ban kéne? Kéne mellé a dátum is?

Hogyan tudnám megcsinálni? Sehol sem találtam infót a neten, és bármit jelölök ki, csak egy értelmetlen táblázat jön ki :/



2018. jún. 11. 11:16
 1/3 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Először összegezd, hogy fizetési módonként mennyi a bevétel, vagy hány darab vásárlás, abból már tudsz diagramot készíteni.
2018. jún. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak csináljak egy új táblázatot, és írjam le egyesével (index-el), hogy melyikhez mennyi a bevétel összesen, majd azzal csinálok egy chart-ot? Erre nem is gondoltam, köszi :)
2018. jún. 11. 13:06
 3/3 Kőváry Orsolya ***** válasza:
SZUMHA és DARABTELI függvényekre gondoltam, vagy Pivot táblával, de mindegy, hogy csinálod, ha megvan az összesített táblázatod :)
2018. jún. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!