Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen hétköznapi ember...

Milyen hétköznapi ember számára is elérhető programban terveznétek meg egy kiadvány borítóját, amely képeket és szöveget is tartalmaz?

Figyelt kérdés
A végén egy pdf-be kerül mentésre.
2018. jún. 12. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:

én gimpet használnék erre

tudom van rá több program, de számomra az ami jelenleg a legszimpatikusabb

2018. jún. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1: köszönöm!

Most a Photo scape-pel próbálkozom.

A Gimp is ilyesmi? Vagy "profibb"?

2018. jún. 12. 10:29
 3/10 anonim ***** válasza:
a gimp-et a photoshop-hoz tudnám hasonlítani, egy képszerkesztő program
2018. jún. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gimp a kisebb photoshop munkákra szuper, én is ha nem túl bonyolult dolgot csinálok, azt használom, mert ingyenes.

Ha bonyolult kell, akkor Photoshop


Viszont neked borító kell, az lehet ilyen inDesign jó. Bár ha egyszerű kell, akkor a Microsoft Publisher is megteszi, az meg lehet van is a gépeden (word, excel mellett)

2018. jún. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a vektorgrafikus programokat jobban preferálom, ezért Inkscape-et választanék, de ez nem tud CMYK-t. Ha az kell, akkor CorelDraw vagy Illustrator, de ezek már fizetősek. Egy DTP szoftver, a már említett InDesign vagy a QuarkXpress még jobb választás lehet, de helyből nekifutásra én ezt kicsit overkillnek érzem.
2018. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Esetleg megnézheted a Krita nevű programot is, ez kezelésben közelebb áll a Photoshophoz, mint a Gimp, és tud CMYK-ban exportálni (bár a PDF exportban most nem vagyok biztos).
2018. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Megnézem őket, már amelyiket lehet.

Publisher van, de abban nincs semmi normális elrendezés.

Nagyon egyszerű terv, azért is nem grafikussal csináltatjuk, csak egy belső pdf-es anyag, de azért nézzen ki valahogy :)

2018. jún. 12. 11:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Esetleg az Inkscape, az is ingyenes szoftver.
2018. jún. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt három programcsalád került szóba:

* pixelgrafikus képszerkesztő programok - Photoshop, Corel Paint Shop Pro, vagy az ingyenes Gimp, Photoscape, Krita, Paint.NET - itt a képek - főleg fotóknál vagy kézzel rajzolt képeknél használatosak - pixelgrafikusan szerkeszthetőek, így átméretezéskor "pixelessé" válnak

* vektorgrafikus képszerkesztő programok - Corel Draw, Adobe Illustrator, vagy az ingyenes Inkscape - ezekkel a képek egyenesekből, gőrbékből, matematikai képletekből állíthatóak össze, így az így elkészült képek korlátlanul méretezhetőek

* kiadványszerkesztők - Adobe inDesign, QuarkXpress, Microsoft Publisher vagy az ingyenes Scribus - ezekkel meg az előző programokkal megrajzolt elemek rendezhetőek egy nyomdai formátumba

2018. jún. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Nekem ez a Gimp inkább képszerkesztő, photoshop, mint kiadványszerkesztő. Legalábbis a szövegszerkesztés nagyon kifogott rajtam. Vagy csak én nem jöttem rá, hogy miket lehet még csinálni vele.

A többit már le sem töltöttem. Illetve, van, amelyiket nem lehetett volna ingyen.

De neten találtam online kiadványszerkesztőt, ami sokkal jobb, profibb, mint a ms publisher. Úgyhogy végül is megoldódott, egyszerűen.

2018. jún. 13. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!