Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik ilyen könyvtárszoftver...

Létezik ilyen könyvtárszoftver/ könyvkezelő adatbázis? (ötleteket is várok, többi lent)

Figyelt kérdés

Van kb. 1000 könyve a családunknak, de semmilyen szinten sincs kategorizálva, estleg lejegyezve címek szerint, hogy milyen könyveink is vannak.

-Ezért szeretnék egy adatbázist létrehozni (név, szerző, kiadási év, témakör, ízelítő), polcokon szépen elrendezni, hogy könnyebben lehessen keresgélni, barátoknak kölcsönadni.

-Erre szeretnék egy megfelelő szoftvert használni, vagy maradjon cdósak az Access-t?

 Az lenne a kérdésem ismertek e ilyen alkalmazást, valamint ötleteket is várok, hogyan lehetne ezt jól kivitelezni???

Esetleg arra is gondoltam, hogy befényképeznénk a könyvek borítóját és arról egy okos kis alkalmazással kinyernénk a címeket, szerzőt, hogy ne kelljen mind begépelni, meg lehetne így csatolni egy képet is a könyv borítójáról az adatbáziba.



2018. jún. 15. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Az Access nem épp erre való, ha office-t akarsz használni, akkor maradj az Excelnél.
2018. jún. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 belapus ***** válasza:

Talán, de lehet, hogy csak Windows 7-ig működik.


[link]

2018. jún. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem akarnék Access-t használni, azért is kérdeztem.

A jómagam programot láttam, kipróbálom, de még várom az ötleteket!!!

2018. jún. 16. 16:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is az excel lesz jó hosszútávon
2018. júl. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!