Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Word-ben van olyan betűtípus...

Word-ben van olyan betűtípus ami olyan mintha kifogyna a festék a nyomtatóból, elmosódott?

Figyelt kérdés
Mi az?

2018. jún. 18. 13:19
 1/4 tabaki ***** válasza:

Miért lenne ilyen marhaság egy irodai szoftverbe eleve beépítve? Leszel szíves telepíteni valami neked tetszőt. Pl. ilyen irányban keresgélhetsz:

[link]

[link]

2018. jún. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 CspCsj ***** válasza:

Ha elkezd kifogyni a festék, akkor az szerintem inkább átmenet fehérbe, nem elmosódás.


Ha nem találsz megfelelő betűtípust, kipróbálhatod ezt is:

Kijelölöd a szöveget > Beszúrás > WordArt > Alakzat kitöltése > Színátmenet > További színátmenetek

2018. jún. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tabaki ***** válasza:

#2:

Igazad van, de túl nagy hitelességre talán nem érdemes törekedni, inkább csak érzésre. Ha még akad olyan nyomtató, amelyik hajlandó kifogyófélben is nyomtatni, az valóban inkább a teljes szövegen érezteti a hatását, valami nem túl egyenletes tónuscsökkenéssel, sávosodással, de egyrészt ez a valóságban eléggé unalmasan néz ki, másrészt kérdés, hogy találkoztak-e vele annyian, hogy mindenkinek egyértelmű legyen a szándék. Ezért szerintem nem volt rossz ötlet olyan fontot keresni, amilyennek Móricka a festékhiányos nyomtatást elképzeli. Azzal van inkább a baj, hogy a tervezők az efféle extrákat főcímbetűkként képzelik el, és mindig egy kicsivel többet csavarnak rajtuk a kelleténél: Lehetőleg ne hétköznapi betűtípusra hasonlítson, de ha igen, akkor ugráljon, dülöngéljen, maszatos legyen, stb. Az is igaz, hogy a „kifogyófélben lévő nyomtatót idéző betűtípus” formai igényei eléggé nehezen definiálhatók -- a sablonra, ódivatú guminyomdára, ócska írógépre emlékeztető fontok például összehasonlíthatatlanul többen vannak. A következő néhánynál úgy találtam, rájuk lehet fogni, hogy esetleg használhatók:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. jún. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 CspCsj ***** válasza:

tabaki:


Köszönöm a hozzászólásokat!

Általuk érdekes dolgokat találtam.

2018. jún. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!