Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Rendszerindítás után a Win10...

Rendszerindítás után a Win10 Fájlkezelője nem indul el automatikusan. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A legutóbbi frissítés után a következő történik: Bejelentkezés után nagy fekete semmi, plusz egy CMD ablak. Beírom, hogy "explorer", és minden OK, betölt, fut, stb. Nem halok bele, de zavar. Vajon miért nem indul el magától, ahogy illene?

(Win 10, 64bit, DELL Inspiron)

Köszi előre is, ha valakinek van ötlete (lehetőleg Registry szintű legyen, semmi kedvem újrahúzni a rendszert emiatt)



2018. jún. 21. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Senki nem írta, hogy miért lehetséges ez, viszont találtak megoldást:

Regedit -> HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon -> Shell karakterlánc értéke legyen explorer.exe -> Újraindítás.

2018. jún. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A megadott útvonalon ugyan ott volt az explorer.exe, de az ötletet megfogadtam, és nem adtam fel. Ezen az útvonalon kiderült a hiba:

Számítógép\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon -- Shell--%comspec% (ami pont a CMD-t indítja el) Lecseréltem a %comspec%-et explorer.exe-re, és láss csodát...

Tehát mégegyszer köszi, talán másoknak is segítség lesz a "frissítés" után.

2018. jún. 21. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!