Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Neroval miben írjam meg a...

Neroval miben írjam meg a DVD-t, hogy bármelyik asztali lejátszó tudja olvasni?

Figyelt kérdés

az eredeti file MP4-ben van, eddig probáltam az ISO adatot, azt nem tudja olvasni, próbáltam a VIDEO DVD-t, azt meg nem tudja írni, kiírja, hogy X és Y file nem kompatibilis, de nem igazán értettem, mi nem jó neki.


Miben tudom megírni akkor? Eddig kb minden kísérletezés csődöt mondott, szal tudna vki egy biztos módszert?



2018. jún. 25. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:

"bármelyik asztali lejátszó">>> DVD-Video.


De előbb konvertálni kell dvd-videóvá a forrást. Utána a létrejött Video_TS mappát kell majd kiírni DVD-Video formátumban a Néróval.

DvdFlick pl ami átalakítja neked pl az mp4-et Video_TS-nek...vagyis dvd videó formátumba.

2018. jún. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vegyél egy Chromecast-et, dugd rá a tévére, aztán PC-ről közvetlenül le tudod játszani a filmet a VideoCast nevezetű Chromecast kiegészítővel. Ki a fene néz manapság DVD-n filmet?

Egyébként Google-be írj be annyit, hogy "mp4 to dvd converter". Kb. 500 millió találatot fog adni. Ha nincs kedved olvasgatni, akkor youtube-on keress rá ugyanerre a szövegre.

2018. jún. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nem az h nincs kedvem olvasgatni, hanem bármit is ajánlanak, a 120-dik verziót próbálom ki, és nem működik ... ugyanúgy nem ismeri fel az asztali lejátszó. aztán egy időben pl az .avi-t felismerte az egyik, a mostani pl azt se.


megpróbálom akkor ezt a konvertálást, hátha ...


a PC-ről lejátszás nem oké, ezt én is megteszem nyilván, csak sajnos idős szüleim vannak, és annak is örülök, ha a DVD-t be tudják kapcsolni, nemhogy PC :(

2018. jún. 25. 19:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Néróval amikor választasz, akkor azt "mondod meg" a programnak, hogy milyen formátumú lesz a fájl, amit ki kellene írnia.

Ha dvd-videót választasz, akkor a forrásnak annak kell lennie. Szóval ott egy Video_TS mappát kell találnia Nérónak, ami vob, ifo, bup fájlokat tartalmaz. Ez a dvd-video szerkezete.

Nérónál BurningROM-ot használsz? Vagy mást?

A ConvertXtoDVD a legjobb amúgy. Csak az fizetős. Beállításokat érdemes átnézni. Ne írja dvd-re egyből, pal rendszer stb, minőség...stb.



Ha az xvidet-divx ismeri a lejátszód, akkor pedig avi-ba kell konvertálni, xvid kodekkel. Itt a hd forrás miatt, be kell állítani a 720 p szélességet, mert ezt ismeri az asztali lejátszó max. És a hd hangját is konvertálni kell, hiába ac3...mert más ac3...

Erre az XMediaRecode az egyik legjobb.

2018. jún. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

BorningROM, igen.


na de ha ennyi minden írtok, amire fogyelnem kellene konvertáláskor, na ezt az életben se oldom meg.


azért köszi, próbálkozom, de sztem feleslegesen.

2018. jún. 26. 08:57
 6/8 A kérdező kommentje:
mondjuk .vob-ra át tudom, de az összes többi kérdés ... meglátjuk
2018. jún. 26. 13:56
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Dvd-viseót csinálj, azt minden lejátszó felismeri... ahogy írták!!

PAL-ra kell állítani, nem NTSC-re a formátumot, és ne írd ki egyből szerintem! [link] ...

2018. jún. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
* videót *
2018. jún. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!