Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 PRO telepítési hiba?

Clairvoyant kérdése:

Windows 10 PRO telepítési hiba?

Figyelt kérdés

Windows 10 PRO-t szeretnék telepíteni a laptopomra, de folyamatosan hibába ütközök. Eddig 8-as volt rajta, két partícióval: 150GB a rendszernek , a maradék a tárhelynek. Telepítésnél leformáztam a rendszer partíciót, először 8%-nál elakadt. Rollback után a rendszer partíciót sem formázni, sem törölni nem lehetett. Ismételt nekifutásra végigment a telepítés, de indításnál hibaüzenettel leáll, csökkentett módban sem indítható. Próbaként rányomtam arra, hogy másik operációs rendszerrel akarom indítani, ekkor két telepített windowst jelzett, de egyikre sem hajlandó reagálni. Újraindítás után engedte formázni a rendszer partíciót, aztán megint megakadt nyolc százaléknál, másodjára megint végigmegy, a hiba ugyanaz. A másik partíción csak dokumentumok és képfájlok vannak, amiket viszont nem tudok pótolni, így a teljes partíció törlést és újraformázást szeretném elkerülni.

A két partíció mellett ott van a windows telepítő által elkülönített adat hely, esetleg azt kellene törölnöm? Vagy nem elég formázni a partíciót, hanem amikor lehetőség van rá, töröljem, és adjam meg újra?



2018. jún. 26. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Windows telepítésénél hogyan próbáltad formázni?
2018. jún. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A telepítő menüjében, ahol kijelöltem a partíciót.
2018. jún. 26. 12:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Hogy pontosítsak, mert nem egészen jól írtam le: formázottnak mutatja a partíciót, és a telepítés akad el elsőre nyolc százaléknál.
2018. jún. 26. 12:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg így formázni:


Amikor elkezdődik a telepítés és belép az ország és nyelv választási menübe, akkor SHIFT+F10 majd DIKSPART. Aztán list disk, majd válaszd ki azt a meghajtót amin 2 partíciód van pl: select disk 0. Majd clean. Ezután csinálsz egy új partíciót: create partition primary align=1024. Ez az egész meghajtóból csinál 1 partíciót. Utána format fs=ntfs. Ez egy ideig dolgozni fog a meghajtó méretétől függően. Ha 100%, exit 2× majd folytasd a telepítést. :)

2018. jún. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyébként nem tudom mennyi partíció van rajta, 2-t írtam...
2018. jún. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!