Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogy tudom megvizsgál...

Excelben hogy tudom megvizsgálni, hogy húzták- e már valaha kedvenc számaimat a lottón?

Figyelt kérdés

tehát. legyűjtettem az eddig húzott összes számot a szerencsejáték zrt honlapjáról. szépen táblázatban egy sorban egy sorsolás majd alatta az egyel régebbi.


van 10 szám amivel mindig játszom (keno)


meg szeretném valamiféle egyenlettel nézni, hogy ezt a 10 számot húzták- e már valaha 1996 óta. Na de ezt hogyan kell?



nyilván valahogy soronként kell megvizsgáltatni vele, de ötletem sincs miként


köszi :)


2018. júl. 9. 15:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Akkor egyáltalán nem lottó, hanem kenó.


Ha nem makróval, akkor is bizonyára lesz elegánsabb megoldás (mátrix? tömb?); de ez is működik, nem is kell túl sokat írni hozzá.


A Szerencsejáték Zrt. honlapjáról én is letöltöttem az eddigi kenó húzásokat, xls formátumban.

A húzott számok az E-X oszlopokban vannak.


A letöltött fájlban egy füzetlap van: Worksheet a neve.

Beszúrtam egy új lapot, Munka1 lett az automatikus neve.

(Mindkettő átnevezhető; nem tettem.)

Azért használok másik munkalapot a munkához, mert az új húzás utáni letöltéskor átemelhető, és használható. Persze, arról gondoskodni kell, hogy új letöltéskor a meglévő fájl ne kerüljön felülírásra. Legalábbis az, aminél már képletek vannak.


Munka1 lapon az

• Az A1 mezőbe beírtam, hogy NAP

• B1-K1 mezőkbe beírtam 10 számot; te nyílván az állandó tippjeid írhatod oda.


Képletek:

1) A2 mező: =Worksheet!D2


2) B2 mező: =HA(NINCS(HOL.VAN(B$1;Worksheet!$E2:Worksheet!$X2;HAMIS));0;1)


3) B2 mezőbe kattintás bal egérfüllel, egér a mező jobb alsó sarkához mozgatva, a megjelenő + jelnél bal egérfület lenyomva tartva jobbra húzva a soron, K2 mezőig.

Ezzel a 2. sor ki van töltve, és oszloponként látszik, hogy az 1. sorba beírt (tipp)szám a legutóbbi húzáskor lett-e húzva (1-es jelenik meg), vagy nem (0-s jelenik meg.


4) L2 mező: =SZUM(B2:K2)

Látszik, hogy hány találat volt a legutóbbi húzáskor.


5) Bal egérfüllel a B2 mezőbe kattintás, és lenyomott füllel egeret végighúzni jobbra a sorban, L2 mezőig.

A cellák színeződtek, egeret L2 mezőnél a mező jobb alsó sarkáig mozgatni, ha megjelenik a +, akkor lenyomott bal egérfüllel lefelé húzás, akár 20000 sornyit.

Legalább 7510 sornyit kell, mert most annyi sor van a Worksheet lapon.


6) N1 mezőbe beírtam, hogy találat, O1-be, hogy db.


7) N2-től N12-ig mezőbe beírtam 0-tól 10-ig a számokat. (Na jó, nem, csak a 0-és 1-et, és „lehúztam”.)


8) O2 mező: =DARABTELI($L$2:$L$20000;N2)

A már többször leírt módon lehúztam O12-ig, és így látszik, hogy melyik találat-számból mennyi lehetett volna.


9) Egyéb:


Formátum » Feltételes formázás használatával lehetőség van arra, hogy az L-oszlopban a 10 találat automatikusan, például, kövér betűs, fehér színű és piros hátterű legyen.


Pl. Q2 mezőbe írt =HOL.VAN(10;L2:L20000;0)+1 képlettel látszik, melyik sorban fordul elő először 10 találat. Nálam a 20. sorban. Ha a képletben L2-t L21-re írom át, akkor mutatja a következő találatot.

(Ez elegánsabban is megoldható, több sorba, egymás alá megjelenítve a további találatokat.)

INDIREKT függvény alkalmazásával például a dátum is megjeleníthető, hogy mikor volt 10 találat.


Nekem így néz ki az eleje (csak 4-ezer sorig „húztam le” és nem jelenítem meg 10 nalálatnál a dátumot): [link]

2018. júl. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!