Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik a kedvenc országod?...

Melyik a kedvenc országod? Miért? Jártál már ott valaha? Ha igen, hogy tetszett, és milyen élményt keltett benned?

Figyelt kérdés

2018. máj. 7. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Magyarország messzire van.

Magyarország hegyeken túl van.

Onnan, rigókkal, éneklőkkel,

Jönne rövidke szoknyácskában,

Hajnal volna,

Szellős,

Világos,

Szép, tiszta üllők csengenének.


Uram, nem látta Magyarországot?

Tudom, nehéz a nyelve.

Tudom, nehéz a szívem.

Uram, nem látta Magyarországot?


Lányok, sokan, szaladnak,

Akár a reggeli szél,

Hajuk lobog a keleti égen.

Ő pedig kövér kalácsot fon,

Karcsúbb ő a liliomillat estéli árnyékánál.


Uram, nem látta Magyarországot?

Ott ősz van,

Kicsike kertjeinkbe

Zörgő, száraz virágokat ültet

Az Úr.


József Attila

2018. máj. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Olaszország, Spanyolország.

Az emberek, a meleg, a gyönyörű környezet, az ízek, az illatok, a tempó.

Felejthetetlen minden ott töltött idő!

Bárcsak oda születtem volna vagy ott élhetnék!

2018. máj. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Kedvenc országom nyilván úgy lehet valami ha jártam ott és van tapasztalatom.

Nekem ez Olaszország. A lazaság, a gasztronómia, a napsütés, tenger, északon a hegyek. Sokat járok oda, sok olasz barátom is van.

2018. máj. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Az én kedvenc országom Mauritius.

Ez egy szigetország az Indiai- óceán (majdnem) közepén.

Az egyik legbiztonságosabb afrikai országnak számít, gyönyörű tengerpartokkal, etnikailag és kulturálisan színes lakossággal. A lakosság többsége indiai, de vannak feketék és európaiak is.

2012-ben, 2014-ben, és 2017-ben is jártam a szigeten.

Nagyon tetszett az ország, különösen a fehér homokos, kókuszpálmás tengerpart és a Casela nevezetű park, ahol lehetett Segwayezni, Quadozni és nagymacskákat (gepárd, oroszlán, karakál (sivatagi hiúz), szervál) simogatni.

De van egy olyan park is, ahol óriási teknősök közt lehet sétálni.

Nagyon jó hely!

2018. máj. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Olaszország, elsősorban a táj és az éghajlat miatt (tenger- és hegyrajongó vagyok, sajnos túlzottan, pedig szép helyen lakom én is), de nemcsak :) A nyelv, a kultúra, a történelem, a palermói múmiák meg minden :D


Sajnos még nem jártam ott, de ha egyszer megint lesz pénzem, párhetes utat teszek motorral, cél Palermo, de maga az utazás is cél :).


A többi nagy hegyekkel és tengerrel rendelkező ország is bejön Európában, de Olaszország egyrészt igen gazdag mindkettőben, másrészt sokkal több.

2018. máj. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Thaiföld.

Minden évben ott nyaralunk, imádom úgy ahogy van. Imádom a meleget, a kultúrát, imádom, hogy teljesen más az élet, épületeket minden. Még úgy is imádom, hogy nagyon koszos, néha rettenetesen büdös, és zsúfolt. Lakni sosem laknék ott, mert mellbevágó a szegénység, de ennek ellenére gyönyörű ország.

De kezdek így lenni Magyarországgal is. Külföldön élünk, de amikor hazamegyünk Magyarországra akkor imádom ott is a csodás tájakat, hogy annyi lehetőség van a termál fürdésre, a nagyon finom ételeket. imádom, hogy olyan színes, szép.

2018. máj. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Indonézia, Egyiptom, Peru, Nepál, Sri Lanka, Etiópia mindegyikben jártam és mindegyik másért a kedvencem.
2018. máj. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Franciaország. Az ételek, a boltok, a táj, az óceán, a nagy terek, a virágok - és annyira mégsem egzotikus, hogy idegen legyen. Élni nem élnék ott, mert elég rosszul beszélek ahhoz franciául, de mindig ott nyaralunk.
2018. máj. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Csak egyet nehéz lenne kiválasztani. Imádtam Kazahsztánt a végtelen pusztáival, hegyeivel, tavaival, imádtam Franciaországot és a tengerpartjait, városait, imádtam Ukrajnát Csernobillal, Kijev gyönyörű belvárosával, Odessza történelmével és konyakgyárával, imádtam Szerbiát és Belgrád pezsgését, imádtam Indiában a Taj Mahal látványát, Varanászi leírhatatlan hangulatát és a goai nyugalmat.


Lehetne sorolni a végtelenségig.

2018. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Én se tudok választani. Imádom Olaszországot és Spanyolországot (a Kanári szigeteket még annál is jobban), az éghajlat, az emberek, a kaja, a tájak és az általános laza mentalitás miatt, imádom Izlandot, egy igazi csodaszép meseország, emellett az is vonzó, hogy nagyon könnyű messze lenni az emberektől, civilizációtól, imádom Argentínát és Brazíliát is, fantasztikusan kedvesek emberek, szuperek a tájak, ételek.. Jelenleg Írországban élek, itt is nagyon szeretek élni, csodaszép ország és szuperek az emberek, de azért hiányzik a napsütés és az életek/alapanyagok minősége is hagy kívánnivalót maga után. Tökéletes ország nincs, Írország a negyedik ország, ahol élek, de eddig itt érzem magam a legjobban, úgyhogy egyelőre maradok, aztán majd pár év múlva meglátjuk, hová fúj el a szél :) Kicsi korom óta bakancslistás hely Új-Zéland, de mivel ott még nem jártam, ezért nem tudom azt mondani, hogy a kedvenc országom lenne.
2018. máj. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!