Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet még legálisan Windows...

Lehet még legálisan Windows XP licencet venni? Vagy már csak az illegális megoldás maradt?

Figyelt kérdés

Anyumnak van egy cége, azon belül van egy könyvelő iroda. Én vagyok ott ilyen "rendszergazda" féle, én javítom, telepítem a gépeket.

5 ember dolgozik abban az irodában, mind az ötnek van saját gépe (Windows 7 van Windows 10 van rajta legálisan).


Megvannak még a régi gépek, amik 2014-ben lettek kiselejtezve, de azokra nem volt megvéve a Windows, feketén volt mindegyiken a Windows XP (ncore-ról húztam le anno).


Szeptembertől jön egy diák ide szakmai gyakorlatra, fél évig lesz itt, heti 1-2 napot.

Az 5 öreg gépből próbáltam összerakni valami használhatót, jelenleg így néz ki:


4x512MB DDR1 ram

DualCore Intel Pentium D 930, 3000 MHz-s processzor

500GB WD Blue HDD

Találtam még egy 128GB-os Adata SSD-t is belé

NVIDIA GeForce 7600 GT videokártya

Asus P5PL2 alaplap.


Nem volna semmi nagy igényű program futtatva rajta, csak MS Office 2007 abból is nagyrészt az Excel, Chrome hogy tudjon netezni ha unatkozik.


Jelenleg itthon, kipróbálásra feltelepítettem rá egy Windows 7 Professionalt, de ahhoz sem igazán lehet már kapni eredeti licencet.



2018. júl. 11. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:

a win xp-hez évek óta megszűntek a biztonsági frissítések, és egyéb frissítések, valamint driverek támogatása is megszűnt. De ezt gondolom tudod.

Ugyan netről le lehet szedni, de szerintem nem éri meg.

Legális kulcsot már nem fogsz találni hozzá

2018. júl. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

...és van Office licenszed is? Kérdés, hogy megéri-e egy Windows licensz és egy Office 365 előfizetés.

Egyébként lehet még XP licenszet venni olyan 8 ezerért, de én biztos nem raknék céges gépre egy olyan oprendszert, ami már nem kap biztonsági frissítéseket.


Tölts le egy Linux Mint Cinnamon LTS verziót és rakd fel azt inkább. Van rá Libre Office (kompatibilis az MS Office formátumokkal) és van rá Chrome is. Ráadásul ugyanolyan egyszerű a telepítése és a használata, mint egy XP-nek (sőt igazából jóval egyszerűbb, mert nem kell driver telepítéssel bajlódni, illetve van saját alkalmazás áruháza, mint az okostelefonoknak, ahonnan tök egyszerű letölteni bármit)

2018. júl. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2: +1 szavazat a Linuxra. Ingyen van, kevesebb kártevő van rá, vannak "kisebb étkű" ablakkezelővel - XFCE, LXDE,... - ellátott naprakész disztribúciók (Linux Mint, Xubuntu, Lubuntu, Debian,...), böngészésre, irodai munkára bőven elegendő.
2018. júl. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy nincs már támogatva 2014 óta, de azért még valamilyen szinten használható. Az egyik öreg gép a nagyinál van, ő napi szinten használja még az XP-t, facebook, youtube, receptek... ilyen dolgokat nézeget rajta. Persze tudom, hogy nem biztonságos, de neki is Eset Internet Security 11 van rajta, az valamennyire védi a gépet.


Office licencünk 10 gépre van, abból 8 van felhasználva, szóval ezzel nem lenne probléma. Részemről a Linux nem lenne probléma, de ha anyu odaülne a gép elé hogy valami megmagyarázzon neki, és nem úgy van ahogy a Windows-ban és a MS Office-ban, akkor elég nagyot nézne...


Esetleg akkor Windows 7?

Tegnap feltelepítettem rá, eddig úgy tűnik rendesen megy minden, driverek is vannak.

2018. júl. 11. 13:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor Windows 7 Professional, 6500 forint használt licenszként:

[link]

2018. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor a Windows 7 néz ki az egyetlen megoldásnak, vagy megmondom neki, hogy kéne egy új gép (vagy akár használt irodai gép), amit használhatna a diák, és utána megmaradna pótléknak, ha valamelyik öregebb gép bedöglik.
2018. júl. 11. 19:22
 7/8 zombozo ***** válasza:

1. Asus P5PL2 alaplap ddr2 533 mhz-et támogat, akkor nem jó bele a ddr1 ram,

2. SATA1 port van az alaplapon, az ssd SATA3, a hdd SATA2, nem fogják kihasználni az elméleti max sebességüket,

3. az alaplap max. Pentium Dual Core E2200 támogat, nem a leggyorsabb,

4. tápegység???


Ajánlott gépek:

[link]


[link]


[link]

2018. júl. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg ReactOS. Kis erőforrásigényű és ingyenes Windows klón. Windowsos programokat lehet telepíteni és futtatni rajta, ráadásul folyamatosan fejlesztik és kapja a biztonsági frissítéseket, szóval a célra tökéletes.
2018. júl. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!