Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom Excelben beállítani...

Hellodor kérdése:

Hogy tudom Excelben beállítani hogyha van egy hosszú listám értékekkel, csak minden 5-et mutassa nekem? Van pl ilyen függvény?

Figyelt kérdés

2018. júl. 26. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Írsz rá egyet és meg van oldva.
2018. júl. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Számozd meg 1-5-ig az első öt sort, az 5 cellát kijelölve a sarkánál fogva másold le, aztán szűrj rá azokra, amelyeknél a cellában az 5-ös van.
2018. júl. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez is egy megoldás, de gondolom itt arról van szó, hogy automatizált legyen a dolog. Nem tudom van-e ilyen függvény, de a sorszámokat tudod és minden 5.-re tudsz ilyet te is készíteni.
2018. júl. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Meton ***** válasza:

Fura kérdés. Lehetne kicsit pontosabb. Gondolom, nem egy cellában akarod minden 5. értéket megjeleníteni. Szerintem ne függvényben gondolkozz. Nem egyértelmű, hogy az adatok milyen listában vannak, de ha excel táblában, akkor csinálhatsz egy másik táblát, ami minden 5. elemet mutatja.

Esetleg ha az első négy cellát úgy állítod be, hogy a betű és háttér színe egyezzen, akkor csak az ötödik cella fog látszani. Ezután az 5 cellát rámásolhatod egy tetszüleges cellaszámú táblára, mivel a formátumot is másolja. Ha ezután az adatok bekerülnek a cellákba, akkor csak minden ötödik látszik. Kérdés, hogy mi a cél?

2018. júl. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Meton ***** válasza:
Esetleg van a NAGY() függvény, ami az értékeket nagyság szerint rendezi és kiírja a megadott helyen álló értéket, pl az ötödiket.
2018. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!