Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Debian linuxot le lehet...

A Debian linuxot le lehet tölteni 12 gb-os iso (pen drive) formátomban? Vagy csak 4.7 gb-os dvd formátumban, darabokban.

Figyelt kérdés
linux, iso

2018. júl. 31. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy CD és DVD formátumban lehet letölteni, de ha van netkapcsolat, telepítéskor az első DVD elég szokott lenni, ha olyan csomagot jelölsz ki amit nem tartalmaz, leszedi netről.
2018. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van netinst, pár száz MB (180 MB körüli), a telepítőprogramot és néhány alap csomagot tartalmaz, minden mást a netről szed.

Van CD-s változat (650 MB körüli), telepítőprogramot, alapcsomagokat és néhány plusz csomagot tartalmaz.

Van a DVD-s változat, de ebből elég az első DVD-t letölteni, a többin plusz csomagok vannak. Olyan helyekre kellhet az összes DVD-s változat, ahol nincs net, vagy korlátozott vagy lassú.

2018. júl. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég a CD1 a telepítéshez. Azon rajta van minden ami kell egy alap setuphoz. Ha van internet elérése a gépnek telepítés alatt, akkor mindent felrakhatsz az első cd/dvd használatával. Én mondjuk a netinst csomagot ajánlom, azzal mindent a netről szed le telepítés során
2018. júl. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom, létezik-e 12 GB-os ISO, mármint a hivatalos forrásokon. Az ISO fájlrendszernek eleve vannak bizonyos korlátai, ezen kívül univerzális fájlokat tesznek fel, hogy CD/DVD-vel is lehessen használni őket.

Amúgy egy debian-live-9.5.0-amd64-xfce.iso 1,95 GB. Minden más csak annak kell, aki teljesen net nélkül akar telepíteni mindent, az op.rendszer telepítése után is.

2018. júl. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Net install nem jó, mert DSL internetem van. A 9.4-es debian 1 dvd-s telepítésnél nem volt videó lejátszó. 9.5 OK.
2018. aug. 9. 07:01
 6/7 anonim ***** válasza:
9.11 a legújabb, azt kéne telepíteni.
2018. aug. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom van-e 9.11. De a 9.5 sokat javult a 9.4-hez képest. Tetszik.
2018. aug. 12. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!