Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mire jók az adatbázis kezelők?

Mire jók az adatbázis kezelők?

Figyelt kérdés
Több office csomagban is találtam adatbázis kezelőket. Valaki el tudná magyarázni egy laikus számára érthetően, hogy mikre jók ezek?

2018. aug. 4. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Az adatbázisok arra jók, hogy nagy mennyiségű adatot struktúráltan tároljunk bennük. Ez lényegesen komplexebb tud lenni, mint azt a felhasználók 99%-a el tudná képzelni.


Az adatbáziskezelő alkalmazások arra valók, hogy adatokat - szintén struktúrált formában - kinyerjünk az adatbázisokból.

2018. aug. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy sima (pl. Excel) táblánál jóval összetettebb adatbázis hozható létre velük, és azokból összetett lekérdezések valósíthatók meg. Megfelelő módon használva akár megvalósítható vele egy kisvállalkozás teljes nyilvántartása, ügyvitel kezelése.
2018. aug. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ténylegesen adatbázis kezelésére. Vannak adataid amiket egyrészt egy adatbázisba rendezhetsz, majd ebből az adatbázisból különféle keresési feltételek szerint lekérdezéseket tudsz végrehajtani, és azokat tárolni mint egy kész kiszűrt listát.


Meg lehet csinálni persze Excelben is van, hogy van mondjuk 1000 neved (+kor, nem, lakhely), és megnézed hogy hány darab férfi van közte: darabteli függvénnyel megszámolod és kiírja hogy X darab van. Vagy szűrővel kiszűröd (itt a szűrő egyenlő a lekérdezéssel). Viszont egy adatbáziskezelőben egy adott keresési feltétel mellett minden más információt is láthatsz, például kiszűröd hogy csak a férfiakat mutassa, de minden adatát. És akkor kapsz egy hivatkozást amire kattintva mindenkor eléred a férfiakat. Vagy a 18 éven felüli fővárosi nőket, vagy bármit, amihez például a munkád során szükség van egy adathalmaz felhasználására.

2018. aug. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Még csak az első választ láttam, hogy akkor itt tartják nyilván a dolgozókat és a rendőrségeken a bűnözőket és a körözöttek számát, személyét?
2018. aug. 4. 21:17
 5/9 anonim ***** válasza:
igen.
2018. aug. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Valahol találok ehhez nagyon érthetően egy leírást?
2018. aug. 4. 21:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Az internet tele van velük. pl youtube.


De sima google kereséssel is biztos találsz jó cikkeket. (egyébként a google is adatbázisokban tárol mindent)


[link]

2018. aug. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Gulyasarni66 ***** válasza:
0%
liptákra
2018. aug. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alain Delon ***** válasza:
Én pl. olyat csináltam a segítségével, hogy a Karinthy könyveimet raktam bele adatbázisba és lehetett keresni benne művekre, oldalakra, könyvekre, kötetekre. Szóval erre jó, hogy a különböző típusú adatokat elhelyezve benne különböző feltételekkel tudsz a segítségével keresni a "nagy sűrűben", listázni, rendszerezni. De szerintem a használatát nem lehet csak úgy hipp-hopp megtanulni. Én is egy tanfolyam keretében tanultam, de vannak oktató könyvek, dokumentumok is.
2018. aug. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!