Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogyan tudnám ezt...

Excelben hogyan tudnám ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Dátum: 01-02-03-04-05-06

Darab: 11-12-13-14-15-16


Az alábbi formátum szerint hogyan tudnám összeadni a 04 előtti darabszámot? Értelem szerűen a szumha függvénnyel kéne, de kritériumban nem értelmezi nekem azt hogy "<4"



2018. aug. 7. 15:40
1 2
 1/13 coopper ***** válasza:

Szia.


Nekem összeadta a következő képlettel :


=SZUMHA(B2:G2;"<4";B4:G4)


Ahol B2-től G2-ig : 1-2-3-4-5-6

és B4-től G4-ig : 11-12-13-14-15


Ami gond lehet, hogy az első sor vagy oszlop nem szám hanem szöveg és akkor biztosan nem működik.


Illetve ha az első sor vagy oszlop dátumnak van formázva akkor a feltételhez is dátumot kell irni (vagy számként formázod az első sort vagy oszlopot és azok alapján kreálsz feltételt)


Sok sikert. Üdv.

2018. aug. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Így valóban működik. Az alapprobléma viszont az (nem írtam le a kérdésben mert nem gondoltam hogy számít), hogy a kritériumot én egy másik cellából szeretném venni.


Tehát "<4" úgy nekem is sikerült már, de a "<B12" úgy nullát ad eredményül.


Van erre megoldás?

2018. aug. 8. 09:27
 3/13 moljud ***** válasza:

Így viszont működni fog:

”>”& B12

2018. aug. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 moljud ***** válasza:

Bocs.

Az előbb csak a kritériumot írtam.

A teljes megoldás:

=SZUMHA(B2:G2;”>”& B12;B4:G4)

:)

2018. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ezer hála! Sikerült, köszönöm!
2018. aug. 8. 13:53
 6/13 A kérdező kommentje:

Esetleg még egy kis segítséget szeretnék kérni: Ugyan ebben a táblázatban. Ha én ugyan ezt meg is szeretném számolni azt meg tudom? A darab vagy a darbteli függvény ugye jó erre, de mégse tudom azt elérni vele mint a szumha-val.


Tehát meg kéne számolni hogy negyedike előtt hány alkalommal volt a darabszám nem nulla. Az sajnos nem jó megoldás (mivel sok sor lesz) hogy fölé írok "1"-eket, és arra szumha.

2018. aug. 8. 14:31
 7/13 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem a CÍM,INDIREKT és a DARABTELI függvények használatával (ha ugyanúgy egy cella által hivatkozott szám alapján szeretnéd megszámoltatni, hogy hány nem nulla cella van)


A CÍM függvény segitségével meghatározod azt, hogy az adott sor (jelen esetben a 4-dik sor) és a cella által mutatott oszlopnak mi lesz a hivatkozása : =CÍM(4;M3) ez valami hasonlót add viszza : $D$4 (Ha nem az első oszlopban kezdődnek az adatok akkor értelemszerűen hozzá kell adni annyit ahány üres oszlop van : =CÍM(4;M3+1) -> $E$4. Igy megkapod azt a cellahivatkozást ameddig meg kell számoltatni a nem nulla cellákat az adott sorban.


INDIREKT függvényyel meghatározod a a CÍM függvény által hivatkozott cellát : =INDIREKT(CÍM(4;M3+1);IGAZ), majd alkalmazod rá a DARABTELI függvényt : =DARABTELI(B4:INDIREKT(CÍM(4;M3+1);IGAZ);"<>0")


A fenti képlet a 4-dik sorban a B4-es cellától az M3-mas cellában lévő oszlop szám által mutatott celláig számolja meg a nem nulla cellákat. Tehát ha M3-as cellában 4 van akkor a fenti képlet a B4:E4 tartományban számol, ha M3-ban 5 van akkor B4:F4 tartományban számol.


Sok sikert. Üdv.

2018. aug. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 moljud ***** válasza:

Szia!

Ebben az esetben már nem egy feltételnek kell megfelelni, hanem kettőnek. Ezért a DARABHATÖBB() függvényt kell alkalmazni.

(az egyik feltétel a negyedike előtt, a másik, hogy a darabszám <>0)

=DARABHATÖBB(B1:G1;"<"&B12;B2:G2;"<>"&0)


Jó munkát!

2018. aug. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a leírást! Ha ezt a problémámat nem is, de tanultam belőle.


A megoldásoddal annyi a problémám, hogy nekem az nem jó ha oda számot írok be, és annyi oszlopot számol.


Tehát ateljes téma: Egy évben van 365 nap. (C oszloptól a 365. oszlopig). Van 50 árucikk (2. sortól az 52-ig).


Cél:

1: Az A1 cellában megadott dátum előtti eladásokat összegezni. Ezek mennek az A2-től A52-ig. EZ A PROBLÉMA SZUMHA-VAL MEGOLDÓOTT


2: Az A1 cellában megadott dátum előtti napok számának meghatározása, amikor történt eladás. Ez megy B2-től B52-ig. Ez a problémám nem oldódott még meg.


Lehet félreértelmezem Coopper a kommentedet, de azzal a megoldással ezt nem lehet megoldani. Kivéve ha tudom mindig hogy az adott nap hanyadik oszlop.

2018. aug. 9. 09:24
 10/13 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha A1-ben dátum van (A leirásod alapján erre tippelek) akkor a HOL.VAN függvénnyel tudod meghatározni, hogy az A1-ben lévő dátum hol található meg a C oszloptól kezdődően (feltéve ha a C oszloptól kezdődően is dátumok vannak és nem számok).


Ha viszont a C oszloptól kezdődően számok vannak akkor viszont, azt kell meghatározni, hogy az A1-ben lévő dátum az hányadik napnak felel meg (ez viszont egy sima kivonással meghatározható: A1-2018.01.01 vagy talán van rá függvény is, de ebben nem vagyok biztos). És innentől kezdve elvileg használható a képlet amit irtam.


De igazad van, mivel nem is látom át egészen a feladatot, és Te is csak apránként osztod meg az információkat, igy nagy valószinűség szerint a képlet amit irtam nem jó a Te táblázatodban (az én táblázatomban viszont tökéletesen működik és úgy ahagyan én értelmeztem a feladatot).


Csak egy jó tanácsot adnék még: Ilyen esetben nem árt egy teszt adatokal kitöltött excel táblázatod feltölteni valahová és azt be linkelni (vagy képként linkelni az adatokat), ezzel is segitve a válaszolni próbálók dolgát, hiszen itt tudomásom szerint senki sem gondolatolvasó, és mindenki máshogy értelmezheti a leirásod, mit ahogyan én is nagy valószinűség szerint félreértettem a feladatot.


Sok sikert. Üdv.

2018. aug. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!