Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows xp T szeretnék tenni...

Windows xp T szeretnék tenni a gépre jelenleg win7 van rajta hogy tudnám megoldani?

Figyelt kérdés
És mielőtt kérdeznek magán okok miatt akarom le cserélni koszonom előre is az értelmes valaszokat

2018. aug. 18. 13:49
 1/7 belapus ***** válasza:

Szerencsés esetben az XP telepítőlemezét beteszed az olvasóba és újraindítod a gépet, majd követed az utasításokat.

Elképzelhető, hogy előtte be kell állítani a boot-sorrendet, ha nincs olvasó, de támogatott a pendrive-ről való bootolás, akkor azt.

2018. aug. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Formáltam a vinyomat be dugtam a pendrivem amin rajta van az xp home És valamiért nem bootol rola
2018. aug. 18. 14:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Gép indításkor nyomogasd az Esc billentyűt, vagy Tab-et, valamely billentyű hatására bejön a Boot menü és az eszközök közül tudsz választani (pendrive is megjelenik ha be van dugva).

Lehet BIOS-ban át kell állítani SATA módot AHCI-re (ha van még ilyenre lehetőség)...

Driver-eket valószínűleg dev_id vagy hasonló alapján kell keresni majd a nem működő eszközökhöz eszközkezelőben.

2018. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nyomtam mind2 őt de egyik se hozta be a boot menut
2018. aug. 18. 14:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Alaplapod neve alapján keress rá manual-ra.

BIOS-t nézd végig milyen boot-beállítási lehetőségeket ad.

2018. aug. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy régi szabály:

Előbb az XP, utána a Win7 telepítése.

2018. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Sztem rosszul készítetted el a telepítő pendrivet.Xpnél a rufus segítségével kell csinálni( kiválasztani az xp isot,majd az elkészítés gombra kattintani), nem elég csak az isot, mint önálló filet rámásolni a pendrivera. Aztán lépj be a biosba( ált. a DEL nyomkodásával), ott a boot menüpntban keresd meg az usb eszközt. Lehet, hogy removable device néven találod.Ha sikerül, akkor mentsd el, és lépj ki a biosból. Ha ezután sem bootol, akkor lehet, hogy az alaplapod nem támogatja az usb-bootot. Ez esetben vegyél egy üres CD-t,tedd be a meghajtódba, telepíts fel egy DVD író programot(ha nincs), javaslom az IMG- burnt.Ha fenntvan a progi,klikelj jobbal az isora, válaszd a burn using imgburn lehetőséget, ott állítsd be a 4x sebességet, és nyomd meg az írás gombot. Így biztosan bootolható lesz a cd-t.
2018. aug. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!