Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » UEFI-s biosnál miért MBR-re...

UEFI-s biosnál miért MBR-re konvertálja a Windows 10 telepítő az SSD-t?

Figyelt kérdés
Már próbáltam a telepítőben a parancssorral is GPT-re konvertálni (select disk 0, clean, convert GPT), de akkor is MBR.
2018. aug. 22. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a telepítőt hagyományos bioshoz hoztad létre akkor alapból a telepítő sem uefi módban bootol. Rufus segítségével hozd létre úgy a telepítőt, hogy az kifejezetten uefi-s rendszerhez legyen. Na meg persze a gépet is úgy állítsd be hogy az uefi legyen az elsődleges
2018. aug. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A mediacreationtool-lal hoztam létre az usb telepítőt.


"Na meg persze a gépet is úgy állítsd be hogy az uefi legyen az elsődleges"


Ezt meg vagy rosszul csinálom, vagy nem tudom hogy kell...egész nap ezzel szívtam eddig :(

2018. aug. 22. 18:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi az alaplapod pontos típusa?
2018. aug. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Asrock AB350 Pro4, de már megoldottam a problémát. Illetve írtam az ASRocknak is, és ők is meglepően hamar segítségemre szorultak és ezt írták:


Please follow the steps below:

1. Enter BIOS and set CSM to "disabled", then press F10 to save the setting.

2. Install the USB or ODD Windows 10 installation media.

3. Boot the system and press F11 to boot menu.


Please choose "UEFI" OS installation media to install.


Na szerintem nekem itt ment el a dolog, hogy nem UEFI USB-t választottam a boot menüben, hanem sima USB-ről bootolást. Illetve még át lehet konvertálni GPT-re az SSD-t a telepítőben is, ha nyomunk egy shift+F10-et, akkor feljön a parancssor, és oda ezeket berijuk:

diskpart

list disk

select disk 0

clean

convert gpt

exit

És akkor már biztos, hogy az SSD-nk GPT-re lesz konvertálva.



4. Follow the steps to finish Windows installation process.


After that, your SSD would be installed in GPT format.

2018. aug. 24. 16:10
 5/5 tabaki ***** válasza:

„írtam az ASRocknak is, és ők is meglepően hamar segítségemre szorultak”

Ezt úgy nevezik, hogy meglepetés meglepetés hátán. Már az sem mindennapos, hogy néhány odavetett varázsigével térdre kényszerítetted a nagyvállalatot, de hogy a behódoltatás ráadásul még gyorsan is zajlott le, az csakugyan mellbevágó szenzáció. Bár én lennék ilyen képességek birtokában, bezzeg nem kéne tücsköt-bogarat összehordanom az itteni tereferék során...

2018. nov. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!