Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 2010-es Microsoft Office...

2010-es Microsoft Office Word-ben hogyan lehet beállítani úgy az oldalszámozást, hogy ne vágjon le részt a papír aljából?

Figyelt kérdés

A margóbeállításoknál keskeny margóra van állítva. De az a baj, hogyha beállítom, hogy legyenek oldalszámok, akkor az aljából levág egy jó nagy darabot. A levágást úgy értem, hogy a szöveg alja feljebb kezdődik, mint oldalszámozás nélkül. Oldalszámozás nélkül van másfél centi a papír szélétől, oldalszámozással meg van 3 centi. A kérdésem, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy ne legyen így? Azaz hogyan lehetne beállítani, hogy a szöveg ne kezdődjön távolabb a papír szélétől?


Illetve másik kérdésem, hogy hogyan lehetne beállítani, hogy az oldalszámozás ne az első oldaltól kezdődjön, hanem a másodiktól, és onnan kezdje a számozást, hogy 1, 2, 3?


2018. szept. 5. 11:48
1 2
 1/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Csak a második kérdésedre tudok megoldást (az elsőre csak annyi, hogy a Fejléc/lábléc magasságát is lehet állitani, próbáld meg kisebbre venni és akkor nem olyan nagy darabot fog leszedni a papirból).


A második kérdésedre a válasz pediglen két módszer :


1. Eltérő első oldal :

Lap elrendezés - Oldalbeállitás (a sarokban az a kis jel) a megjelenő ablakban Elrendezés fül és ott pipa az Első oldaleltérő elé. Kép : [link]


Igy két különböző fejléc/lábléc lesz. Az első oldalon lévőt törlöd a második oldalét formázod.


2. Szakasztörés :

Szúrj be egy szakasztörést az 1. oldal végére :


Lap Elrendezése -> Töréspontok -> Szakasztörés:Következő oldal.


2. Menj a 2. oldalra : Beszúrás -> Élőláb -> Élőláb szerkesztése, majd a "Csatolás az előzőhöz" gombbal válaszd el egymástól a fejléc / lábléceket (Mindkettőt a fejlécet is, majd a láblécet is). (Tehát a két szakaszban első oldal és a második oldalnál is más más lehet a fejléc is és a lábléc is)


3. Az 1. oldal láblécében és fejlécében törölj ki mindent ami ott van/volt.


4. Most menj le az 2.oldal fejléc/láblécébe és oda pedig ird be azt amit az 2 lapra szeretnél fejlécnek/láblécnek (pl: oldalszámozás), oldalszámozás formázása :

Oldalszám - Formázás, oldalszámozás - Kezdő sorszám - 1. Majd Ok gomb. Kép: [link]


Sok sikert. Üdv.

2018. szept. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Az első megoldással meg tudtam csinálni!
2018. szept. 5. 14:06
 3/11 A kérdező kommentje:
De várj, így meg az a baj, hogy a második oldal 2-től kezdődik. tehát a második oldallal kezdi.
2018. szept. 5. 14:09
 4/11 A kérdező kommentje:
A második megoldást azért nem próbáltam ki, mert azt nem értem :( Szerintem valahogy az elsővel kéne próbálkoznunk.
2018. szept. 5. 14:09
 5/11 A kérdező kommentje:
A probléma tehát az, hogy az első megoldásnál a második oldallal kezdi. És ha átjavítom 1-re, akkor az összes oldalszám automatikusan átvált 1-re. Tehát mintha mindegyik oldal az első oldal lenne.
2018. szept. 5. 14:13
 6/11 coopper ***** válasza:

A második megoldás 4-es pontja alkalmazható az első esetben is:


4. Most menj le az 2.oldal fejléc/láblécébe és oda pedig ird be azt amit az 2 lapra szeretnél fejlécnek/láblécnek (pl: oldalszámozás), oldalszámozás formázása :


Oldalszám - Formázás, oldalszámozás - Kezdő sorszám - 1. Majd Ok gomb. Kép: [link]


Sok sikert. Üdv.

2018. szept. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam párféleképpen, de mivel nem történt semmi, ezért szerintem még mindig nem világos valami.


"Most menj le az 2.oldal fejléc/láblécébe és oda pedig ird be azt amit az 2 lapra szeretnél fejlécnek/láblécnek"


1. Kérdés: Mikor menjek le? Még az elején amikor még nincsenek, vagy amikor már meg vannak számozva az oldalak?


2. Kérdés: Hova írjam be, amit a második lapra szeretnék láblécnek,


"Oldalszám - Formázás, oldalszámozás - Kezdő sorszám - 1. Majd Ok gomb. Kép: [link]


Ezt megtaláltam, de nem történt semmi.

2018. szept. 5. 14:54
 8/11 coopper ***** válasza:

Tehát, van az első oldal, abban kitörölted a fejlécet és a láblécet is. Igy az üres. Most menj le a 2.-oldal láblácébe, és ott is töröld ki ami benne, van majd szúrd be a 2.-dik oldalra az oldalszámot (Ne ird be, mert akkor minden oldalon, ugyan az a szám fog szerepelni) a következő módon : Beszúrás -> Kész modulok, a kis háromszöggel leengeded -> Mező -> a megjelenő ablakban válaszd a "Page" nevezetűt (ez az oldalszám).


Aztán formázhatod a fent leirt módon, annyi az eltérés hogy ha ide 1-et akarsz akkor 0-tól kell inditani a számozást és nem 1-től. (Mivel az eltérő első oldal nem úgy viselkedik mint a szakasz beszúrás).


Sok sikert. Üdv.

2018. szept. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Így is kettővel kezdi :/ Nem értem mit rontok el. Bocsánat, kérlek szépen ne haragudj rám, nem igazán értek a Word ezen részéhez. Az én hibám, hogy ennyire nem értem, de kérlek szépen, nem tudnád valahogy videóval rögzíteni a folyamatot, és feltölteni youtube-ra? Ha látnám hogyan kell, akkor nekem is menne. Ha letöltenél egy ingyenes demo videófelvevő programot, és megcsinálnád, és feltöltenéd, akkor azzal sokat segítenél. Nagyon szépen köszönöm!
2018. szept. 5. 21:01
 10/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Videóval nem tudok szolgálni, de egy "foto" sorozattal próbálok segiteni :


1. Kép : a kiindulási állapot : [link]


2. Kép : Az eltérő első oldal beállitása : [link]


3. Kép : A második oldalra az oldalszám beszúrása : [link]


4. Kép : A második oldalon az oldalszám formázása (Kijelölöd, jobb egér a kijelölésen a menüből Formázás, oldalszámozás, a megjelenő ablakban pötty a kezdősorszámhoz és, 0-ra állitsd) : [link]


5. Kép : A végeredmény : [link]


Sok sikert. Üdv.

2018. szept. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!