Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért lassú a laptopom miközbe...

Miért lassú a laptopom miközben megy ez a játék, és miért laggolok?

Figyelt kérdés

A Honfoglaló nevű internetes kvízjátékról van szó, ami elvileg valami flash player/java/flash/adoble flash player segítségével fut. Abból a legújabb verzió van meg. Nemrég csináltam egy alapos böngészőtörlést, cookietörlést, egyéb tisztítást. Az oldalon egyedül az adblockerem fut, az idegesítő újabb és újabb reklámok miatt.


Asus laptopom van egyébként, elég gagyi.


És a problémám az lenne, hogy tippelős kérdésnél amikor elküldök egy választ, akkor van egy "befutási idő", amíg én lenyomtam az entert, még legalább kb 1 másodpercbe telik, hogy az oldal feldolgozza. Tehát ha valamit 2 másodperc alatt ütök be, az a játékban 4 mp lesz. De van amikor ennél jobban is laggol.


Mit tudnék még csinálni, ami esetleg segítené, hogy legalább ilyen semmis program is lazán fusson nekem? Újrahúzni nem érdemes a laptopot, egyébként sincs rajta szinte semmi az égvilágon. A böngésző miatt se lehet, hogy akadozik. Mit lehetne még tenni?


A válaszokat nagyon megköszönném.


2018. szept. 13. 03:47
 1/6 CspCsj ***** válasza:

Win+Pause billentyűkombinációra megjelenő ablakban mit ír a processzorhoz?

[link]

[link]


Ezenkívül Windows 10 van telepítve?

2018. szept. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Windows 10-em van, Inter Celeron CPU N2815 1.86GHz 1.86 GHz

4 GB ram memória

64 bit oprendszer

2018. szept. 13. 22:49
 3/6 A kérdező kommentje:

Az ilyen Resident Evil 4, GTA San andreas jellegű gamek még so-so elfutnak rajta, ha le van húzva a graf. De egyébként az ilyenekben is, azt figyeltem meg, hogy ha ilyen részletesebb kidolgozású "villogó" effektek vannak egy játékban, azt a laptopom egyszerűen nem tudja feldolgozni, és besz*rásig szétlaggol, a fényeffekteket semmilyen jellegű játékban nem bírja... És ez van a Honfoglalóban is. Amikor nem tippelős kérdés van, akkor fut rendesen az oldal meg minden, de ha beütök valamit, akkor szerintem ismét ennek van köze hozzá, hogy lassú a gép, és és a flash lejátszóban így állandóan csúszok.. szóval igen, nem egy korszakalkotó gépezet. :DD


De tudok valamit tenni? :/

2018. szept. 13. 22:52
 4/6 CspCsj ***** válasza:

Ez a kétmagos N2815 sajnos túl gyenge.

Passmark tesztben átlag 863 pontot kapott összteljesítményre, egymagos teljesítményre pedig 453 pontot. (minimum a duplája kellene, de több helyzetben manapság már ennyi is kevés)

[link]


Ha többre vágysz, akkor cserélni kell a laptopot, mivel a processzor nem cserélhető.


Újonnan legalább Intel i3/i5, vagy AMD Ryzen processzoros laptopot ajánlok.

Használtan i5-3xxx vagy i5-4xxx processzornál kisebbet ne válassz. (ezeknek a teszteredménye 3000-4000 pont körül indul, de vásárlás előtt rákereshetsz a fenti listában)

[link]


Megjegyzés:

Persze próbálkozhatsz már rendszerekkel (Win7 vagy Linux külön partícióra), más böngészőkkel (és régebbi Flash verziókkal) de lényeges gyorsulást nem hiszem, hogy el fogsz érni.

2018. szept. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt:

Használtan 40-50ezer körül már egész jó üzleti szériás laptopokat találni. (HP Elitebook, Dell Latitude, Lenovo Thinkpad stb.)

2018. szept. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget, cserébe kaptál felpontozást. :)
2018. szept. 14. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!