Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogy tudnám megformáz...

Excelben hogy tudnám megformázni a következőt?

Figyelt kérdés

mondjuk van egy listám és vannak különböző szövegadatok pl:

anya

lánya

anya

anya

fia

férje


És így tovább. Ezek mondjuk az első oszlopban lévő értékek, és mindegyikhez vannak még adatok sorban rendelve.

Hogy tudnám megoldani, hogy az első oszlop tartalma alapján legyenek kiszínezve a sorok? Pl az anya sor legyen kék, a fia zöld stb?

Azt hiszem feltételes formázással, de nem tudom, hogy szöveggel ez hogy működik, és lehetséges e, hogy ha mondjuk aktívan viszek fel újabb és újabb adatokat, (lesz egy újabb anya sor) vonatkozzon rá a már meghatározott szabály. (tehát kék legyen, és ne utólag kelljen beállítanom)

Nem tudom érthető e így:D


2018. szept. 15. 12:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Oké, időközben rájöttem, szóval nem aktuális.
2018. szept. 15. 13:11
 2/5 anonim válasza:

Akkor leírod, légszi?

Ezekután már érdekel.

2018. szept. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából a teljes sorra már nem volt aktuális, mivel két oszlopot hoztam létre, és mindkettőben voltak kritériumok, így csak az adott cellaértéket volt ésszerű kiszíneznem, szóval ezt mondom el, ha érdekel.

ctrl a-val kijelöltem mindent->új szabály->csak az adott tartalmú cellák formázása->megadott szöveg->tartalmazza->és ide beírtam, hogy fia. Azután ugyanez, csak a kritérium az, hogy anya, stb, ezt mindegyiknél egyesével. Amúgy így utólag ésszerűbb volt adatbázissal megcsinálni, de azt meg nem tudtam volna használni gdrive-ban, szóval majd lehet ebben hozok létre egy hasonlót új lapon.:D

Az viszont, amit én akartam kezdetben, azt hiszem képlettel oldható meg, de azt ugye nem gondoltam tovább.

2018. szept. 19. 09:02
 4/5 anonim válasza:

Ez nagyon kalassz. Így sok változást szinte olvasás nélkül is látni lehet. Persze ez csak egy példa, de adtál egy jó ötletet, hogy nagyobb tömböket hogyan tegyek átláthatóbbá.

Köszi a tippet és a gyors választ!

2018. szept. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szívesen:)
2018. szept. 21. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!