Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van itt olyan, aki ma már nem...

Van itt olyan, aki ma már nem használ asztali PC-t, laptopot semmire, csak mobilt és tablet-et a mindennapi életben? Ha igen mióta és miért. Milyen előnye/hátránya származott belőle.

Figyelt kérdés
Pusztán érdekelnek a tapasztalatok,mert a tech híreket olvasva valahogy ebbe az irányba tolódik el az eszközhasználat az átlag user szempontjából érzésem szerint.

2018. szept. 17. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm csak elvétve használ pc-t. Mondjuk 1 hónapban egyszer.
2018. szept. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy előnye a hordozhatóság, viszont korlátozott üzemidővel és kisebb teljesítménnyel kell érte fizetni, ezek a hátrányai. Akinek fontos a teljesítmény (akár játékra, akár munkára), annak nem válthatják ki ezek a cuccok a PC-t. Sőt, aki akár gyengébb, de PC-s játékokkal játszana, mondjuk az úgynevezett e-sport játékokkal, annak is kell egy PC.
2018. szept. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Ugyanmár.


Egyszerűen kényelmesebb egy asztali gépen vagy laptopon ezt azt csinálni, de szerintem teljesítmény terén a csúcs mobil eszközök simán verik az asztali gépeket, laptopokat.



Reggel felkelsz, egy perc se, s megnézed emailt, bankszámlát, facebookot, az asztali gép el se indul addigra

2018. szept. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nameg, egy filmet nem szeretünk tenyérnyi méretű kijelzőn nézni
2018. szept. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Butaságokat beszélsz #3. Otthon a Socket775-ös gépedtől, amiben jó, ha van 7200rpm-es HDD és egy alsókategóriás VGA ne is várj mást (most csak hasraütés-szerűen mondtam valamit). Egy PC Ryzen 7 2700X, vagy i9-7900X procival, egy PCIe csatolófelületes SSD-vel, 16GB RAM-al és RTX2080Ti VGA-val ne mondd már, hogy lassabban tölt be annál, amennyi idő alatt te bekapcsolod a wifi-t telefonon... Az imént felvázolt kaliberű PC kb. 5mp vagy lehet kevesebb idő alatt már használatra kész sőt, ha gyorsan kezeled az egeret/billentyűzetet, akkor 5mp után már a böngésző is nyitva van és épp írod be a meglátogatni kívánt oldal címét. Telefonon, legyen szó csúcsról (S9-em van, az alapján mondom), 5mp kb. mire felcsatlakozik a wifi-re, amit ugye a hitelesítés, címkiosztás stb húz el ennyi ideig. És ebben az a vicc, hogy még csak olyan szörnyegeg proci/VGA páros sem kell, egy Ryzen5/i5 egy baromi gyors SSD-vel is hozza ezt a szintet.

Nekem egy G4400-al, egy belépő szintű Kingston UV400 120GB-os SSD-vel, 8GB RAM-al és egy RX560-al kb. 10mp alatt betölt a rendszer és az SSD-nek hála attól a pillanattól kezdve nyithatom is meg amit akarok. Az meg, hogy rendszer betöltés után mi indul el lényegtelen, nem kell kivárnom az SSD miatt, szépen elvégzi a gép magának a háttérben (mint telefonon).

Amúgy ha már teljesítmény, illendő lenne konkretizálni miről is beszélünk. Grafikus teljesítmény, számítási teljesítmény, adatfeldolgozási teljesítmény? Ezekben jelenleg a csúcs mobileszközök pont hogy nagyon is elmaradnak a PC-khez képest ami nem is meglepő, hisz egy kb. 7 col-os területre kizárt dolog i9 teljesítményű procit RTX2080Ti teljesítményű GPU-t bezsúfolni, de még ha lehetne is, elolvasztaná a készülékházat a hardver mivel nem tudnának olyan hűtést bele tenni, ami képes ezt megakadályozni.

2018. szept. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

De hogy számokkal is alátámasszam állításaimat, leírom az adatokat.

Adatfeldolgozás: az én telóm, az S9 kb. 815MB/s szekvenciális olvasási és kb. 204MB/s szekvenciális írási sebességre képes. Az Intel P4510 8TB-os (!!!!!) SSD-je ezzel szemben 3200MB/s olvasási és 3000MB/s írási sebességre képes.

Processzor, számítási teljesítmény: az alapból Intel-ekhez képest gyengébb egyszálas teljesítményt nyújtó Ryzen-ek, nevezetesen az R7 2700X egyszálasban 4828, többszálasban 26 494 pontot értek el. Az i9-7900X 5321/33 788 ponttal büszkélkedhet (a magasabb pontszám a többszálas teljesítmény). Az én telóm 3609/8909 pontokat szerzett a legjobban sikerült tesztem alapján.

GPU-ról sajnos nehezebb releváns benchmark összehasonlítást írni, mert most hirtelen nem találtam olyan programot, aminek adatbázisában egyaránt szerepelne a MaliG72 MP18 és a 2080Ti tesztje. Különböző programok által készült benchmark-okat meg nem érdemes összehasonlítani, mert lehet másképp működnek. Majd ha PC előtt leszek akkor keresek valamit.

2018. szept. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Igazad lenne, csakhogy az emberek évente veszik a legújabb csúcs mobil eszközöket, amiket éjjelre ki se kapcsolnak, így alapból csatlakoznak Wi-Fi-hez, ha nem akkor meg 4G-hez, míg számítógépékből nem veszik meg évente a legújabbat
2018. okt. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igaz, de eleve két eltérő architektúráról és egymáshoz közeledni látszó platformról van szó, amik eleve más ársávban mozognak. Arról nem beszélve, hogy mennyivel több mindenre tudsz használni egy PC-t (főleg ha erős) egy telefonhoz/tablethez képest. Ugye sokkal több utasításkészlettel is rendelkezik a PC processzora.

Ami az állandóan bekapcsolt wifi-t illeti, nos, arra ott a gépen az alvó mód. Egy gombnyomás, enter enter és már nyithatsz is meg ugyanúgy bármit. Ha meg ez nem elég gyors, csak a monitort nyomod ki amikor nem gépezel.

Egyébként én magamból indultam ki, hisz én mindig kikapcsolom azt, amit nem használok a telefonon. Nekem ezért nem is kellenek a Fókuszsegéd, Ne zavarjanak és társai opciók, mivel offline nem kapok értesítést, ha pedig nem használom a telefont akkor nincs bekapcsolva a wifi/mobilnet.

Az összehasonlításnak egyébként én nem sok értelmét látom. Bár a mobilvilág céljának tűnik az asztali megoldások felé közelítés, a jelenlegi helyzetben ez lehetetlen és egy ideig az is lesz. Nem tudnak egyszerűen ennyire kis helyen PC teljesítményt elérni. A mobil megoldások (néhány cross-paltform dolgot kivéve) "Casual" gaming-re, illetve szintén fapados minőségű munkákra és a gyors elérhetőségre elegendő, még a PC bármire (is). Amég ez így van, addig a PC-nek mindig lesz piaca és addig rengeteg háztartásban jó ideig állandóan jelen levő eszköz lesz a mobilokkal együtt, amik viszont egyenlőre még nem képesek kiváltani a PC-ket. Biztos van aki már száműzte a gépet az otthonából, de ez még a kissebség.

2018. okt. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Úgy gondolom, ahogy írtam, hogy lettiben legtöbben felkelnek, s még az ágyban telefon a kézbe, s email stb, míg a számítógép, laptop esetleg nem is az ágy mellett van, s a lényeg, szerintem többeknek van iPhone 10-je, Galaxy S9-e, mint brutálprocesszoros, legjobb SSD-s asztali gépe.


Nekem pl közel 10 évig volt meg a 3. laptopom, ami ugye elég durva, s SDD-vel (SATA1 !!!), még az is tűrhetően viszi a 64 bites Windows 10-et, 4GB ddr2-vel, ami a max telepíthető memória abba a gépbe. Furcsa, hogy anyámnak 6 éves már ddr3 memóriás, szintén 4GB, szintén 53 bites Windows 10, szintén SSD, s sokkal lassabb. Ránézésre el sem hinném, hogy SSD van benne.


Aztán fél éve vettem egy asztali gépet, aminek csak a procija gyengébb, valami AMD raedon 400 vagy mi, 8GB DDR4, SSD SATA 3, valamiért mégsem kész a win 10 64 bit előbb mint kb 35 mp a bekapcsolástól, pedig minden felesleges betöltendő ki van kapcsolva,

2018. okt. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!