Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi tehette tönkre a processzor...

Mi tehette tönkre a processzort? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Adott egy gép:

- Intel Core i7 8700K Processzor

- ASUS Z370 G Gaming (Wi-Fi AC) Alaplap

- G.SKILL AEGIS 2X8GB DDR4 3000MHZ RAM

- ASUS ROG STRIX GTX 1070 8GB Videokártya

- BE QUIET! PURE POWER 10 CM 500W Táp

- 1TB WD Blue, 500GB WD Green, 320GB WD Blue (100/100 mind)


Mindegyik alkatrész új, garanciásként lett vásárolva (kivéve gépház és vinyók).


Sztori röviden: Régebben felraktam a W10 x64 Home-t a 320GB-s vinyóra és rá a Forza Horizon 3-at.

Az 500-ason mellette volt a W7 x64. Indításnál ki lehetett választani, hogy melyik operációs rendszer (melyik vinyóról) indítson. A W10-et csak Forzázni használtam, minden másra (más játékok, netezés, zene stb) a W7-et. Ez 2-3 hétig működött is, azonban az egyik nap elindítom a Forzát, a töltőképernyő feléig jut aztán lefagyott teljesen. Újraindítottam a gépet, de onnantól már se kép se hang nem volt. Felpörögtek a ventik, elindult a gép de semmi. Próbálgattam ezt-azt, elemet kiszedni, integrált videokártyával indítani a gépet stb...de nem segített. Visszavittem minden garanciás alkatrészt (kivéve VGA), és mint kiderült a processzor meghalt. Kicserélték és azóta ismét jó a gép, viszont azóta csak a W7-et használom és a 320-as vinyót ki is szedtem a gépből mert kicsit már félek, hogy újra ez lenne...

Túlmelegedni nem hiszem, hogy túlmelegedett volna, mert eddig maximum 65 fokig ment fel a processzor hőmérséklete 2-3 óra intenzív játék után is (Be Quiet! Dark Rock Pro 3 hűtő).

Sem a Forza, sem a W10 nem volt eredeti. Kérlek hanyagoljátok a "így jár aki kalózkodik" és hasonló szövegeket...higgyétek el, megvenném én nagyon szívesen ha lenne fölös 20-30 ezrem rájuk..

Tehát a kérdésem az, hogy mi okozhatta vajon a processzor halálát? Gyenge táp? 2-3 hét után történt ez, addig meg bő 20-30 órát beleraktam a Forzába gond nélkül..



2018. okt. 4. 21:58
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

De W10 tette tönkre nem a 7 XD

A 7 alatt érdekes módon egy játék se csinált ilyet amióta megvan a proci. És amúgy igen, nincs támogatása, de akkor fel se lehetne telepíteni, nem?

2018. nov. 14. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!