Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen INGYENES programmal...

Milyen INGYENES programmal valósítható meg ez az elképzelés?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, de nagyon amatőr vagyok a témában. Bennem csak megfogalmazódott, hogy mire van szükség, de nem tudom, hogy merre kellene elindulnom.


A cégem számára keresek egy olyan egyszerű, hálózatról elérhető programot, amellyel a következő a célunk:


Felvenni XY terméket javításra a programba, dátum megadásával. Majd amikor elkészült a termék, szeretném hozzá adni az elkészülés dátumát, egy minimális megjegyzéssel (pl garanciális, összeg stb).

Az átláthatóság kedvéért az még szuperebb, ha esetleg színeket is lehet benne használni.


Tehát tényleg egy végtelenül egyszerű programra lenne szükségünk, amely három/négy gépről elérhető és egy minimális átláthatóságot ad nekünk és ingyen teszi lehetővé a használatot.


Kérem, aki tud ilyen programot ajánlani, vagy esetleg hasonlót, az ne tartsa magában! Köszi :)



2018. okt. 13. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Amit leirtal, az számomra így hangzik, hogy közösen, online szeretnétek táblázatot szerkeszteni, melynek van "megnevezés", "bekerülési dátum", "elkészítés datuma", "megjegyzés" oszlopa és az egyes soraiba viszitek fel a termékeket.

Ilyen szoftver például a Google Sheets [link] Ami gyakorlatilag egy online Excel, es tudjátok egy időben többen nézni / szerkeszteni.

2018. okt. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, ismerem, ez tényleg frankó kis program, csak az a gond, hogy ezt már használjuk,más jellegű témákra!

És nem szeretném keverni!

2018. okt. 13. 10:07
 3/7 A kérdező kommentje:

Meg igazából az is cél lenne, hogy tételesen lássam felsorolva a termékeket, amikor megnyitom a programot, mintha pl megnyitnék egy számlázót és látnám a számlákat egymás alatt.

Ez a Google cucc jó táblázatra, de mindig meg kéne nyitnom ha pl nem tudom hogy a "XY23" termék benne van-e.

2018. okt. 13. 10:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát, ingyen és hálózaton elérhetően nemigen fogsz találni mást.

De ha vállalkozásod van, miért nem tudsz rászánni egy kis pénzt, hogy valaki lefejlesszen neked egy ilyet?

2018. okt. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Derwer ***** válasza:

Egy programot is meg kellene nyitni, ha meg akarod nézni, hogy mi van benne....

Nem értem a problémát.


Lehet több táblázatod...

Ki lehet rakni az asztalra parancsikonként is...

2018. okt. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb megvalósítani táblázatkezelőben.

Egy munkafüzeten felsorolod a termékeket, egy másikban a dátumokat, a termékeket (amiket az előző munkafüzethez rendelsz: [link] illetve [link] vagy [link] ) és megjegyzéseket.


A nehézség ebben a több felhasználós kezelés - de az is valamelyest megoldható:

* [link]

* [link]

* [link]

viszont már előre látom a "Sanyi te törölted az xyz terméket?!?!"- jellegű problémákat.


Éppen ezért valamilyen központi adatbázist - MS SQL Server Express, MySQL, PostgreSQL,... - használnék, amit egy központi adatbázisszerver szolgálna ki (éppen ezért érdemes egy belső, cégen belüli szervert létrehozni: más célokra is - fájlszervernek, nyomtatószervernek, faxszervernek is használható). Az irodai programcsomagokban található alkalmazás - Libreoffice Base, MS Office Access - amivel felvihetőek/szerkeszthetőek a rekordok, megfelelő jogosultságkezeléssel, minden egyes művelet naplózásával pedig megakadályozhatóak az előbb említett problémák (Sanyi nem törölhet, bárki bármit csinál, az naplózásra kerül). Ez viszont rendes adatbázis-kezelési ismereteket igényel.


Ha nagyon egyedi dolgot akartok az viszont már programozás. Vagy a kliensgépekről az előbb említett adatbázisszerverhez csatlakozó asztali alkalmazást kell írni vagy az adatbázisszerver mellé egy belső webes (Intranetes) alkalmazást (és készíthető mobilalkalmazás is). Így lesz az egyszerűnek tűnő feladatból bonyolult alkalmazás.

2018. okt. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, ment a zöld!

Ez egy kimerítő, hasznos válasz volt! :)


A többieknek is köszönöm, akik hozzászóltak!

Az ilyen embereket szeretem, akik akkor szólnak hozzá, ha értenek is a témához és nem annyi a hozzáfűznivaló, hogy miért nem gazdálkodom ki erre a célra a pénzt. Eleve miért kell turkálni a zsebembe?! :D Segítséget kértem bizonyos feltételekkel, ha nem tudsz javasolni, inkább ne írj semmit, ne a zsebemet nézegesd... Jó, persze, gondolom nem rossz indulatból írtad, de nem is értettem, hogy ez jön ide... Na de mindegy, köszönöm a segítségeket, nagyjából most már képben vagyok, hogy mivel tudom megvalósítani az ötletet! :)

2018. okt. 16. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!