Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha egy kép méretét lecsökkente...

Ha egy kép méretét lecsökkentem (2000*1000 pixelről) a felére, akkor a 100-as dpi 200-ra nő? Azaz a duplájára?

Figyelt kérdés

Hiszen akkor egy egységen belül kétszer annyi pixel lesz. Elnézek valamit?


Köszönöm előre is.


2018. okt. 18. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
El, hogy a pixeleknek semmi koze a dpihez.
2018. okt. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dpi = nyomtataskor hany pixelt szetetnel egy huvelykni hosszon.


200x200 pixel, 200as dpivel nyomtatva az 1x1 huvelyk.


100x100 pixel, 200 dpivel az 0.5x0.5 huvelyk.


200x200, 100 dpivel az 2x2... esigytovabb.

2018. okt. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tabaki ***** válasza:

Gondolom, már csak ez a funkció hiányzik az új programodhoz, azért tetted fel éppen ebben a rovatban a kérdést. Tudtam, éreztem, hogy jön majd egyszer valaki, akivel együtt letaszítjuk majd trónjáról a pöffeszkedő Photoshopot...

Igen, valamit nagyon félrenéztél, a pixel nem hosszmérték, hanem izé... mondjuk, darabszám. Szerintem elég furcsán néznél a hozzászólásomra, ha az igazadat elismerve azzal példálóznék, hogy lám, egy pohár víz is bekocsonyásodik, ha megiszod a felét, hiszen a maradékban kétszer akkora lesz az egy egységre eső molekulák sűrűsége. A képpontokkal ugyanez a helyzet: Ha a felüket kidobod, a sűrűségük attól még ugyanaz marad.

Természetesen valamit megsejtettél, csak nem egészen gondoltad át: Ha a pontsűrűséget növeled, akkor a kép nyomtatási mérete értelemszerűen kisebb lesz, ennek azonban semmi köze a pixelek számának, vagyis a képet leíró információ mennyiségének csökkentéséhez.

2018. okt. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek :-)
2018. okt. 18. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!