Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szöveges fájloknak hogyan...

Szöveges fájloknak hogyan lehet dinamikusan helyet foglalni úgy, hogy a program elején megtörténjen a betöltés?

Figyelt kérdés

Kicsit érthetőbben: Vannak szöveges fájljaim, amelyek számokat és betűket tartalmaznak. Ezekből az adatokból soronként ki tud valamit olvasni a program, és csinál valamit velük. Jelenleg egy ilyen soronkénti beolvasásnál minden egyes függvénynél, mely a vizsgálatot megteszi, megnyitom a fájlt és végigmegyek rajta, míg a nekem kellő sort meg nem találom.


Valami olyasmit szeretnék elérni, hogy ne kelljen minden egyes függvényhívásnál megnyitni a txt-t, hanem már megvannak nekem az adatok, be vannak töltve és aztán csinálok szintén valamit velük.



2018. nov. 1. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:
És mi a gond?
2018. nov. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egyes sorok egy struktúrát adnak meg. Minden egyes struktúrának van egy azonosítója, + további 2 adata ami egy másik struktúrára(azonosítójára) mutat, + további adatok. A jelenlegi ötletem az, hogy megnézem hány sora van a txt fájlnak, és annyi sornyi struktúrának szabadítok fel helyet. Aztán ebbe a helybe berakosgatom(konkrétan egy tömbbe)az egyes struktúrákat. Most ott akadtam el, hogy pontosan hogyan rakjam bele.

Legyen a tömböm neve p.

Ha for ciklussal feltoltom a tombot, akkor ugye beolvasom a sor adatait.

p[i].azonosito=elsobeolvasott

Aztan jön kettő másik adat amely meg azt mutatná meg, hogy melyik másik kettő struktúrára mutat a jelenlegi. Itt ezt nem tudom, hogy hogyan kéne megvalósítani.

2018. nov. 1. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!