Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a helyzet warez, torrent,...

Mi a helyzet warez, torrent, scene fronton?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki jelentené vagy törölné a kérdést, ez egy elméleti kibeszélés a warezről, és annak jelenlegi állapotáról, ami teljesen legális. Nem fogok semmilyen warez, crack oldalt, programot megosztani, ajánlani.


Kicsit lemaradtam az utóbbi időben. 2005 környékén léptem bele a torrentes életbe, sok oldalon fent voltam, azt tapasztaltam, hogy némelyik vagy megszűnt, vagy csökkent a forgalma.


Azt látom, hogy sikerült megalkotni egy nagyon jó védelmet (denuvo), ami lassítja a játékok feltörését.


Mennyire elterjedt manapság a warez? Van ennek konkurenciája? Vagy ma már az emberek inkább megveszik a tartalmakat, mintsem letöltsék? Zene, film, sorozat, játék stb. Virágzik még ez a műfaj? Vagy a crackereket egyre inkább sikerült a törvények és a védelmek alkalmazásával demotiválni?


2018. nov. 2. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy él a torrent, csak a legális streaming kezdi felhozni magát nyugaton, ahol van fizetőképes kereslet ilyen luxuscikkekre. Itt viszont nincs. Mert ha nem is torrenteznek, akkor akinek van gusztusa hozzá, inkább megnézi az illegális online megosztón a dolgokat 360 vagy 420p minőségben, mert az is ingyen van, csak fizetni ne kelljen.


Játék oldalról hiába van egy feltörhetetlen Denuvo, egyelőre még mindig találnak elég exploitot, hogy a védelem megkerülhető legyen.

Bár én kicsit már úgy látom, hogy erősödik a legális játékvásárlás. Évekkel ezelőtt ezen az oldalon is alig volt Steam-es kérdés, mert alap volt a tört játékhasználat, most viszont már egészen általános és érezhető hogy használják a legális játékvásárlási lehetőséget. Na ezt sem azért, mert annyira sok a pénz a 18 ezres játékra, hanem mert a multi játékokból már szinte csak hiteles példánnyal lehet játszani, nincs tört szerveres lehetőség.

2018. nov. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előbb utobb szerintem meg fognak szünni az ingyen letöltések.


Igaz?


Mindenki venni fogja a filmeket zenéket játékokat stb.

2018. nov. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, mert nincs olyan, hogy "mindenki". Magyarországon az ilyen luxuscikknek számít, és belátható időn belül nem lesz olyan jólét amitől kikopna az ilyen célú visszaélés.

Az emberek elég sok mindent eltűrnek, még az illiberális demokráciát is szinte szó nélkül, de ahogy belengették az internetadót, egyből az utcára mentek, mert ennyire érzékenyen és személyesen érinti az embereket ez a téma. Amíg van ingyenes alternatíva a fizetés helyett, mindig lesz olyan tömeg, ami inkább azt fogja használni. Még mi sem tartozunk a nyugathoz, és még tőlünk keletebb is létezik.

2018. nov. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

játék:

minden megy szépen, vannak, akik szeretnek bele ölni pénzt a denuvoba, de nem tart soká, de a rengeteg online játék jön ma, így szerintem azért egész sokan megveszik, hála a normális(többnyire, meg a nagy akciók) boltoknak: steam, origin stb.


zene, film:

nálunk nem igazán(vagy legalább is itt nálunk vidéken) van divatja a streamingnek, de ez is tör fel (spotify, apple music, google music, stb.), leginkább azt szeretik az emberek, X euro és korlátlan zeneszám hallgatás


filmnél még annyi kiegészítés, hogy itt előfordulhatnak tartalmi korlátok (netflixnél azt hiszem van), meg van ahova csak havi 1-2x fizet elő az ember pl. HBO

az ilyen online filmnézősdiben esetleg tiltva van a saját felirat(magyar meg esetleg nincs)

illetve ha nem angol/amerikait akar nézni az ember, akkor csak a torrent él kb. pl.: japán animék,filmek


de a film, zenében az a legnagyobb probléma nálunk, hogy a magyar ember nem gazdag, tart a neten való fizetéstől, sok filmnél elő jöhet az, hogy kár volt megvenni (google-nél csak kölcsönzés van vagy mi)


felnőtt tartalmak: torrent, de bőven meglelhető minden a neten ingyen

2018. nov. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!