Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szeretnék tanácsot kérni a...

Szeretnék tanácsot kérni a gépemen Linux Mate fut. Van valamilyen program ami olyan mint a Tottal Commander? Vagy hasonló mert mert nem tudok tölteni semmit sem rá ti tudnátok ebben segíteni? Program is érdekelne amin játékokat tudnák rá tölteni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 3. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Mármint Linux MINT, ugye?

Total Commander-szerű filemanagerek:

Dolphin

Krusader

Konqueror


"Vagy hasonló mert mert nem tudok tölteni semmit sem rá"

Ezt többször is elolvastam, de nem értem.


"Program is érdekelne amin játékokat tudnák rá tölteni?"

Torrent programra gondolsz?

Deluge

qBittorrent

2018. nov. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg a Double Commander nekem megfelelt a total commander helyett.
2018. nov. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tabaki ***** válasza:
Én is a Double Commandert javaslom. A linux ugyan nem kiált annyira a kétablakos kezelő után, mint a Windows, de ha néha hasznosabbnak találom ezt elővenni, akkor a TC-hez nagyon hasonló a kezelése. Az utolsó két furcsa kérdésedet én se értem.
2018. nov. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Van valamilyen program ami olyan mint a Tottal Commander?"

Két paneles fájlkezelőből ott van a gyári csomagtárolóból elérhető Gnome Commander, az mc (Midnight Commander), a Krusader, a Double Commander, a Konqueror, a Dolphin.


"Vagy hasonló mert mert nem tudok tölteni semmit sem rá"

Ott van alapból a grafikus Szoftverkezelő, a Synaptic csomagkezelő, a parancssoros aptitude, az apt - mindegyikkel tudsz a megbízható csomagtárolókból szoftvereket keresni és telepíteni.


"játékokat tudnák rá tölteni?"

A gyári csomagtárolókból sok játék érhető el:

[link]

de ott a Steam:

[link]

a gog.com:

[link]

2018. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
steamhez kiegészítésként: [link]
2018. nov. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Köszönöm a válaszod de ezek mind fizetős játékok"

Nem mind fizetős, van egy csomó ingyenes is:

* [link]

* [link]

a gyári csomagtárolókból meg mind ingyenes játékok érhetőek el. De egyébként a Steam és a gog.com kínálatában vannak olcsón, akciósan is játékok.


"én olyanra gomdoltam mint a mit az Ncore -rol le lehet tölteni de itt nem futnak a Linux alatt nekem mert nem engedi feltelepíteni"

Igen, mert az NCore-on keresztül illegálisan lekalózkodott játékok mind Windows alatt futnak. Ez meg Linux. Más operációs rendszer ( [link] ).


Ámbár ott a Wine vagy a Playonlinux nevű "emulátor" (az előbb említett csomagkezelőkből - ez olyan mint iPhone-non az App Store, Windowsnál a Microsoft Store, Androidnál a Play Store, csak itt ingyenes szoftverek vannak - elérhető), amivel Windowsos szoftverek is futtathatóak, de az nem minden esetben nyújt megfelelő élményt.


Ha torrentezni akarsz a csomagkezelőből elérhetőek a Deluge, a qBittorrent, a Transmission nevű kliensek.

2018. nov. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!