Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Régi némafilmek animálási...

Régi némafilmek animálási stílusa?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lenne egy sürgős kérdésem. Vannak a nagyon régi némafilmek. Ezeknél van amikor megjelenik a felirat, és a kép széle enyhén elkezd vibrálni, kicsit néha megszkad, stb. Az lenne a kérdésem, hogy ezt egy programban hogyan lehetne megjeleníteni, meganimánlni? Illetve, vannak az alatta levő zongora betétek, ha tudtok egyet mondjuk youtubról, azt is megköszönném.

2018. nov. 8. 15:30
 1/4 tabaki ***** válasza:

Ez nem biztos, hogy egyszerűen megoldható probléma. Ha rákeresel az „old movie effect” vagy „vintage movie effect” kifejezésre, találsz tutoriálokat -- főleg a nagy fizetős szoftverekre, de ezek a változtatandók változtatásával más programokban is hasznosak lehetnek. Egy-egy programhoz esetleg van erre szolgáló plugin (például az ingyenes változatban is használható Lightworks Old Film Look effektje)...

[link]

[link] index.php?option=com_kunena&func=view&catid=7&id=9259&Itemid=81

...ezek azonban nem biztos, hogy pont azt hozzák, amit szeretnél. Kereséskor előkerülnek majd olyan, a régi filmek hibáit utánzó felvételek is, amelyeket rámontírozhatsz a sajátodra.

A legtöbb munkával járó, de szerintem a legjobb eredményt adó megoldás, ha te magad veszed számba, érted meg, és próbálod meg leutánozni a jelenségeket, mint pl. a kötélkarcok, a pozitívon és negatívon megjelenő szennyeződések/sérülések hatása, a kép szélén ugráló kapupiszok, a bizonytalanul álló inzertek, a szögletesebb mozgás, az egyenetlen világítás, vagy a fekete-fehér film barnulása. Ezek közül legalábbis néhányat alkalmaztam (Blenderrel megvalósítva) ezekben a próbáimban --a hozzájuk tartozó régi kérdéseket sajnos nem találtam meg:

https://www.youtube.com/watch?v=JfNa2LO9taQ

https://www.youtube.com/watch?v=c3gT8yqe9Ac

https://www.youtube.com/watch?v=D9I26r56PpA

Amennyire tudom, kísérőzeneként a mozizongoristák a stride-nak nevezett oldott, improvizatív stílust játszották, amelybe a jelenetek hangulatának megfelelően sok minden belefért. Ennek egyik alapja a ragtime, tehát mondjuk „free ragtime music” keresőkifejezéssel valószínűleg találsz alkalmas zenéket.

2018. nov. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:

Nem tudom, hogy a második linkbe hogyan került szóköz a másolás közben. Megint megpróbálom, hogyha most sem sikerül, akkor másold a böngésző címsorába, és vedd ki belőle az „index” elől:

[link]

2018. nov. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tabaki ***** válasza:
2018. nov. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. nov. 18. 12:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!