Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mkv to avi. Melyik a leggyorsa...

Mkv to avi. Melyik a leggyorsabb konvertáló program ua a beállítással?

Figyelt kérdés
Egy ismerősnek kellene konvertálni egy sorozatot. Hátha valaki tesztelte a progikat sebességre...

2018. nov. 11. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ugyanabban a beállításban mind ugyanazzal a kodekkel és beállítással dolgozik, ezért egyforma a sebességük. Logikus nem?
2018. nov. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Itt inkább a hardver mondja meg a sebességet, nem a programon fog főként múlni
2018. nov. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Na igen, az még hozzátartozik amit ketteske írt. A gépedben lévő RAM, CPU esetleg videókártyán fog múlni hogy egy-egy epizódot 21 vagy 50 perc alatt konvertál.

Mindamellet sem az MKV, sem az AVI nem kodektípus, hanem egy konténerformátum, tehát közel sem biztos hogy az az AVI amit konvertálsz lejátszható lesz-e az ismerősöd gépén, mert ezek szerint az x.264 kodeket nem ismeri fel...

2018. nov. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Leteszteltem én. Háááát nem logikus. :)

Ua beállításokkal teljesen: 25s, 30s, 35s...három prg esetén. Egy rövid mkv-val tesztelve. A leggyorsabb egy portable verzió lett.

2018. nov. 11. 16:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Háááát de!!


Megnéztem az AviDemux-ot. Ott ha x.264-et kódolok mkv-be akkor kábé 80 féle!!!! beállítási lehetőség van. 3-4 olyan csúszka ami 10-30-ig vagy 1-11-ig van kalibrálva. Ezeket a beállításokat persze nem szoktuk változtatni - ezeket nevezzük alapbeállításoknak - csak néhányat. Mondjuk minőség - ez ugye a bitsebesség lenne - illetve felbontás amit szoktunk állítani.

Ezzel csak arra akarlak rávezetni hogy attól függően hogy ez a 80 féle beállítás mire van az adott programban alapból állítva, na abból adódik a sebesség eltérése, tehát nem azonos minőségű lesz az eltérő alapbeállítások miatt. Márpedig erősen kizárt, hogy minden konverter mind a 80 féle beállítást alapból ugyanarra az értékre tegye. Maximum hasonlóra, de nem ugyanarra.

És ebből adódik az eltérés. Az a progi amelyik a leggyorsabb volt abban olyan beállítások voltak amitől egy kicsit előbb végzett... :))

2018. nov. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

... és ha még rontasz is a minőségen vagy a felbontáson akkor még előbb végez, de mint írtam ez beállítás kérdése.

Tök azonos beállítás mellett kutya kötelessége ugyanakkor végezni mert akkor másodpercenként pont annyi számítást kell elvégeznie minden konverternek.

2018. nov. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A tesztelt programok: XMediaRecode, Freemake Video Converter, Free MKV to AVI Converter. Utóbbi volt a leggyorsabb.

Mindegyiknél: Xvid 1300 bitráta, mp3/320, felbontás 720x480.

Mindegyik ua 1080p mkv-t konvertálta avi-ba.

2018. nov. 11. 20:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Leírtam, de látom nem érted.

Xvid-MPEG 4kodeknél beállítható jellemzők egy konverternél:


1. B képkockák száma

2. GOP méret

3. Kódolási mód

4. kvantálás típusa

5. Min és max kvantálási ráta

6. Macroblock döntés

7. mozgásbecslés

8. CPU szálak használata

9. méretarány

10 felbontás

11. audio bitráta

12. bitráta


Te ezekből 3-at állítottál be a többi jellemzőt vagy fel sem ajánlja vagy a konverter állítja a készítői belátása alapján. Na itt dől el mikor végez vele a konverter és ezért nincs gyorsabb vagy lassabb...

2018. nov. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na, ennyi? Háát ezt nem tudtam. Köszi. :)
2018. nov. 12. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!