Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van a tömörítésnek (WinRAR)...

Van a tömörítésnek (WinRAR) bármilyen limitje a méret szempontjából?

Figyelt kérdés
Egy 30 gigás .iso képfájlt szeretnék tovább tömöríteni, lehetőleg 16 GB alá. Lehetséges ez (károsodás nélkül)?

2018. nov. 28. 04:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"#7: oszt' H264 kódolású .mkv-ról hallottál-e már?"


- Hallottam. Valami olyasmi hogy a videót VESZTESÉGES tömörítés árán kisebb méretben tárolod és nézed meg.


1. Mint írtam veszteséges, és mint olvashatod a kérdésben pont az ellenkezője, veszteségmentes tömörítés kell.

2. És ki az a barom aki egy nyers bluray filmet tárol?? Mert csak azt lehet töredékére tömöríteni. Az a 30-50 GB amit a bluray lemezen találsz, elárulom neked már erősen H264-el kódolt anyag. Amit töredékére lehet tömöríteni - kódolni - az a nyers bluray film, ami 500-1000 GB. Na ebből csinál a H264-es kodek 4-50 GB-ot. Ez teljesen életszerűtlen, hogy a kérdező 30 GB-ja nyers bluray lenne mert akkor inkább 500 GB lenne okoska!!!


"Na hát hogyhogy, hogyhogynem, azok mind blueray-en voltak egykoron, mielőtt le lettek tömörítve az eredeti méret töredékére."


- Mint írtam amit te írsz az sem az eredeti méret. Bluray lemezen is kódolt anyag van. Azt te WinRAR-al a büdös életbe nem fogod kisebbre tömöríteni. Talán másodszorra megérted és nem arcoskodsz itt a semmire...



"Szóval még mindig ott tartunk, hogy mintha nem lett volna jogos az a lepontozás. Na de mindegy, szerintem leesett mindenkinek, hogy ja tééényleg, hát ennek igaza van, szóval azt hiszem itt le is zárhatjuk ezt az eszmecserét."

- És még mindig ott tartunk hogy jogos volt a lepontozés és jééé ennek nagyszájú gyereknek megint nincs igaza.

A VESZTESÉGMENTES tömörítésben semmiféle videokodek nem rúg labdába, jobb ha tudod...


ezzel a vitát tényleg lezárhatjuk :)))

2018. nov. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!