Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hová tűnt el a hely a HDD-ről?

Hová tűnt el a hely a HDD-ről?

Figyelt kérdés
Szüleim gépében van egy 500 gigás vinyó, ami két részre van osztva, van egy 60 valahány gigás a win10-nek a többi mindennek meg egy 400 gb-os. Ma mikor el akartam vinni róla pár dolgot akkor látom hogy alig van rajta 80 gb szabad terület. Megnéztem hogy mi mennyi és az összes mappa és fájl mérete 150 gb-ot tett ki, aztán engedélyeztem a rejtett és védett rendszerfájlok megjelenítését, de még így is csak 160 gb volt a foglalt terület. Mégis hová tűnt a maradék 160 gb hely?

2018. nov. 28. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Szóval akkor a 400GB-os partícióról tűnt el a sok hely? Keress rá a SpaceSniffer nevű progira és futtasd le a meghajtóra. Ez alaposan feltérképezi hogy mi mennyit foglal, hátha megtalálod ezzel a problémát.

Esetleg még nézd meg Hard Disk Sentinellel hogy milyen állapotban van a merevlemez.

2018. nov. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, a 400gb-os partícióról tűnt el 160gb, lapozó és minden rejtett és rendszerfájlokkal és mappákkal együtt is csak majdnem 160gb az összes foglalt terület
2018. nov. 28. 10:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha sok kis file van rajta, akkor a clusterméret miatt lehet nagyobb a foglalt hely.

Plusz ugye MFT és hasonlók.

2018. nov. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Temp fájlok és előzőleg letöltött frissítések (Win 7 esetén "$" kezdetűek, W 10 esetén nem tudom miéknt van) is foglalhatnak helyet.

Lehet Win 10 feltelepítés után már törli a letöltött frissítéseket.

2018. nov. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A System Volume Information rejtett mappa tartalmát kell megnézni, oda pakolgat a rendszervisszaállító.

Akkor is, ha nem rendszermeghajtó, lehetnek benne törölt fájlok.

Vagy lehet konfigurálni a Rendszervisszaálllításnál is.

2018. nov. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!