Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » CC Cleaner helyettesítése?

CC Cleaner helyettesítése?

Figyelt kérdés

Cc Cleanert használok pár éve a sok hulladék kipucolására.

Van értelme Iobit programjaira váltani? Sok helyen láttam hogy dícsérik. (eddig csak driver boostert használtam tőlük)


Köszi előre is :)



2018. dec. 2. 23:40
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Kérdem én, a CCleaner-t kivéve mi hasznát veszed bármiféle ilyesmi "kacat" programnak? Hisz talán a a registry-szemeteken kívül minden más szemét felhalmozódását el tudod kerülni külső program és kézi beavatkozás nélkül is, automatikusan. Ideiglenes internet fájlok vagy épp Update fájlok, esetleg Windows főverzió váltáskor keletkezett backup ami már nem kell? A Lemezkarbantartó többek között ezeket is törli. A CCleaner az, ami automatikusan törli azt, amire a rendszeren belül nincs automatikus lehetőség, a felesleges/hibás registry-ket. Más nem igazán kell, ugyanis hacsak nem gyár-üzemmódban telepítesz össze-vissza mindenféle programot, akkor az a pár üres/kevés config fáljt tartalmazó, programok által hátra hagyott mappa nem fog semmi bajt okozni. Bár lehet, hogy ezeket is törli a CCleaner, nem tudom mire képes még pontosan mivel én még azt sem használom. Gondolkodtam már rajta, de nálam nem mindennapos a program telepítés, így az átlaghoz képest minden tekintetben jóval kevesebb a szoftveres változás a gépemen, ergo jelentősen kevesebb szemét is keletkezik. Persze attól még most, hogy így beszélek róla lehet le is szedem.

Az Iobit-et érdemes lenne elfelejteni, gondolom nem tetszene, ha netán a nem kívánatos/adware(?) programokat tartalmazó telepítőjüket futtatva ilyesmiket szabadítanál a gépedre. A DriverBooster a másik gyöngyszem, ami messziről kerülendő. Helyette Aida64 Extreme, kikeresed azzal a hardvereid pontos típusát és te felrakod kézileg az illesztőprogramokat. Sokkal biztosabb, nincs hibalehetőség és ezt csak egyszer kell megtenned, utána pedig beállítod a driver-eket automatikus frissítésre. Jobb, mint a Booster, ami olykor-olykor hibázhat és a nem megfelelő verziót rakhatja fel, ezzel nem várt hibákat okozva a gép működésében.

Így még annyit tennék hozzá, hogy a tudatos használat is sokat segít. Telepíts fel olyanokat, amikről tutira tudod, hogy mindig kell. Amiknél meg nem vagy biztos abban, hogy mindig kell, azoknál meg érdemes portable verziót keresni, hisz ezt a verziót nem kell telepíteni és nem hagy nyomot sehol, csak ott, ahol pillanatnyilag van a program.

2018. dec. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Iobit felejtős...csatlakozom.

Dicsérik..ja ultimatehuszárok, ők szokták.

2018. dec. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. Akkor marad a cc cleaner. viszont a Driver boostert lassa 2 éve használom és eddig csak dicsérni tudom gyorsan le szedi az összes drivert. Nem kell nekem egyesével megkeresgélni. Viszont majd ha bajom lesz belőle tuti ki dobom :D
2018. dec. 3. 14:59
 4/4 belapus ***** válasza:
100%

Az Iobit termékeinek telepítésekor - de bármilyen más gyártó alkalmazásának telepítésekor is - a "Next, next.." helyett a haladó módot kell választani.

Ettől függetlenül az Iobit termékei időnként felajánlják a fizetős verziójuk használatát.Ez azért jellemző minden ingyenes szoftverre.

A Ccleaner előnye, hogy nem "turkál" túlságosan mélyre a rendszerben, kevésbé kell utánaellenőrizni a találatainak.

Egyéb ingyenes alternatívák:

Glary Utilities,

Wise Registry Cleaner.

2018. dec. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!