Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fényképméret csökkentése...

Fényképméret csökkentése minőségromlás nélkül?

Figyelt kérdés

Szeretnék csináltatni egy puzzlet. 90x68cm, ezért kaptam egy nagyon jó minőségű képet egy térképről, amire ha ráközelítek gépen a legkisebb betűk is jól olvashatóak.

De sajnos a cég aki csinálja maximum 20 MB-s képpel dolgozik, ami nekem van 94 MB.

Van olyan program ami a fájl méretét csökkenti, de nem pixelesít? AP CS6-t használok amatőr szinten, ott próbáltam képpont csökkentéssel, sajnos ráközelítve már szétesik.

Tudom, hogy maga a puzzle nincs akkora, hogy a kis betűk is olvashatóak legyenek, de félek, hogy ránézve csak elmosódott pacák lennének.


Előre is köszönöm


2018. dec. 5. 14:44
 1/5 CspCsj ***** válasza:

Mekkora a kép felbontása?

300-as DPI-nél (118 képpont/cm) nem kell több.

Vagyis 90x68 cm = 10620x8024 képpont bőven elég.


Egyébként milyen formátumú az eredeti képed?

JPEG-ben 80, vagy 90-es minőséggel mentve is nagyobb 20MB-nál?

2018. dec. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Jelenleg 14000x10000 és 236 képpont/centi és így 94mb

A monitorom 50cm széles így ráközelítettem annyira a képre ami élő nagyságban lesz. Ha közelről nézem a szavak jól látható (bár ki nem olvasható betűk) ha így érteni. De ha visszaveszem a minőséget csak betűformájú pacák ráközelítve :D


Szívesen átküldeném a képet gmailen amennyiben tudnál segíteni. (priviben ha kapnék email címet).


De a választ is köszönöm már :)

2018. dec. 6. 14:01
 3/5 CspCsj ***** válasza:
100%

Nem dolgozom Photoshop-pal, de mondjuk a kicsi és ingyenes Irfanview-val így csinálnám:

- Átméretezés: Ctrl+R > "Width" legyen 10630, a "Height" a képaránnyal automatikusan módosul 7593-ra (vagy közel ennyire)

- Mentés másként: Ctrl+S > először a fájlnevet módosítsd, nehogy felülírja az eredetit > majd alatta a fájltípus legyen JPG > aztán jobbra fent a csúszkával a minőség legyen 80 > végül Mentés/Save gomb

- ellenőrizd, hogy 20MB alá csúsztál-e, aztán hogy még olvashatók-e a feliratok.


Ha bőven 20MB alatt lennél, akkor a 10630x7593-nál nagyobb felbontást is próbálhatsz.


A következő képpel és a fenti paraméterekkel nekem 18MB lett, persze úgy, hogy nagyítva is élesek maradtak a feliratok, - de nem tudom neked azért megfelelne-e.

[link]

2018. dec. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt a rohadt! Egy vadidegentől ilyen mértékű segítséget kapni neten reméltem de nem számítottam! Sikerült! :)

lement 20mb alá és tökéletesen olvashatóak a betűk!

Nagyon nagyon szépen köszönöm! :)

2018. dec. 7. 08:21
 5/5 anonim válasza:

Még kiegészítésként, hogy milyen felbontású a monitorod?

Mert ha FullHd 1920x1080-as és 50 centi szélesen kb. 2x nagyításba is olvaható (eredeti méret.) Akkor egy 90x68cm valódi méretnél egy kb. 3600x2800-as felbontás (3-4mb jpg)is úgy mutat majd mint a monitorodon. Ennél meg jóval nagyobb ami sikerült felbontás, úgyhogy jó lesz.

2018. dec. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!