Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sony Vegas-ban, álló képet...

Sony Vegas-ban, álló képet fekvő videóba hogyan kezeljek?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy elforgatni nem lehet, nem is akarom, csak az érdekelne, hogy ha az álló képet beillesztem a videóba, akkor a kétoldalt megjelenő fekete sávval mit lehet kezdeni? Pl. más színre át lehet-e színezni? Vagy láttam már olyat is, hogy a két oldalt az eredeti álló videó ment a háttérben, csak elhomályosítva. Ezt hogy lehet megcsinálni? Tud valaki segíteni?
2018. dec. 14. 09:13
 1/9 DjImipapa ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű, még egy sávba teszed a videót, ami alul lesz kinagyítod, (lehet hogy kell még egy 16:9-es üres átlátszó kép is a méretarányhoz), majd szemcsésítés-homályosítás a kívánt hatáshoz.
2018. dec. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnos, ez nem működik, mert a fekete terület is benne van a képben, vagy hogy mondjam, szóval az letakarja teljesen az alatta lévő sávot.

Azt valahogy ki kellene vágni, vagy átlátszóvá tenni, de nem tudom, lehet-e és hogyan.


Szóval továbbra is keresem a megoldást!

2018. dec. 17. 08:49
 3/9 DjImipapa ***** válasza:
Leírtam: átlátszó 16:9-es kép kellhet!!! ha az megvan, lehet variálni, melyik nagyítható a 2 egyforma videóra, és a többi.
2018. dec. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 DjImipapa ***** válasza:
Amúgy nem igazán értelmezhető, pontosan mit csinálsz...álló kép? milyen? Fekvő videó? Milyen? Nem látjuk a nyersanyagot, így csak kb. lehet sejteni....
2018. dec. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy feladom, mert nem értem, illetve nem tudom, hogy mi az átlátszó 16:9,és hogy lehet olyat csinálni. Lehet, kevés vagyok még ehhez. (A plusz sávokat tudom)


Kerestem tutorial videókat is erről, de nem találtam, lehet, hogy rosszul kerestem.


Egyébként arról van szó, hogy a youtube-n fekvő formátumban vannak a videók, én pedig valamit telefonnal, álló képként vettem fel, és ezt a részt szeretném az egyik videómba bevágni, de nagyon csúnyának tartom a két oldalán a fekete részt. Ezen akartam változtatni, de sajnos még kevés vagyok hozzá. Marad a fekete.

2018. dec. 18. 09:51
 6/9 DjImipapa ***** válasza:
Ne add fel, ez szinte a legegyszerűbb feladat!!! Priváton keress, majd onnan továbblépünk!:)
2018. dec. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 DjImipapa ***** válasza:
Amit valószínűleg kihgysz, az a dolog, hogy amint egy pl. 4:3-as képarányú azaz feketeszélt hagyó videót beteszel a vegasba, az lesz a méretarány! Tehát ha van egy 16:9-es képed, (üres-átlátszó) akkor is a settings-nél azt be kell állítani, hogy pl. 1280X720-as legyen a project!!! Ésígy nagyítható mögé a másik videó is csak....
2018. dec. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 DjImipapa ***** válasza:
2018. dec. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Így már teljesen érthető :-)
2018. dec. 21. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!