Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vízjel eltávolítása egy...

Vízjel eltávolítása egy fényképről, hogyan?

Figyelt kérdés

2018. dec. 17. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs a vízjel mögött értékes tartalom, akkor egyszerűen levágod a képről a vízjeles részt.

Ha viszont értékes tartalom tetején van a vízjel, akkor csak egyedileg, retusálással távolítható el, ehhez jól kell érteni a Photoshophoz (gyakorlatilag a vízjel helyére vissza kell rajzolni a tartalmat, amit kitakar).


Kerülő megoldás lehet a neten (vagy máshonnan) rákeresni, megszerezni a kép vízjelmentes változatát.


A jogi és erkölcsi vonatkozások pedig: ha a kép alkotójának, jogtulajdonosának a vízjele van a képen, akkor azt nem illik, nem etikus ill. törvénytelen eltávolítani.

2018. dec. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tabaki ***** válasza:
30%

„jól kell érteni a Photoshophoz”

Khm, a képszerkesztéshez...

2018. dec. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

pl gimp alatt resynthetiser plugin.


remelem jol irtam a nevét mert nem vagyok grafikus egyszer kellett ennyi. 5 perc alatt megvoltam vele.

2018. dec. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Saját otthoni használatra még elmegy a trükk, üzletszerző tevékenységre, további terjesztésre nem.
2018. dec. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tabaki ***** válasza:

Na, vajon miért kellett leminősíteni a válaszomat? Én például a különvéleményem mellett is felpontoztam az előttem szólót, mert az idézett csúsztatástól eltekintve tökéletesen egyetértek vele. Ha valakit szíven ütött, hogy szerintem a kiváló fizetős Adobe-terméken túl is lehetséges élet a Nap alatt, ne fojtsa magába a fájdalmát, és érvekkel támassza alá, hogy miért alkalmatlanok a feladatra az ezen oldalakon is állandóan ajánlott egyéb képszerkesztők, mint a Gimp, a Paint.NET, vagy a ritkábban, de emlegetett Hornil StylePix, RealWorld Paint, Chasys Draw IES, PhotoFiltre Studio 7.2, az Ultimate Paint, vagy akár a Phoxo, Pixia. Ezek történetesen mind vagy eleve szabad programok, vagy jól használható ténylegesen ingyenes (vagyis nem shareware) változatban is letölthetők.

Sajna, pontosabb útmutatás nélkül továbbra is megmaradt az a balga hitem, hogy a képszerkesztés nem azonos a Photoshoppal.

2018. dec. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia, első vagyok, nem én pontoztalak le.

Valóban lehet más szoftverrel is képet szerkeszteni. Mindazonáltal a legtöbben, főleg professzionális használatra, Photoshopot használnak. Tudok róla, hogy létezik Gimp is, azzal még sok éve volt egy egészen rövid kalandom. Lehet, hogy azóta más versenyzők is feljöttek.


Én is majdnem kizárólag a Photoshopot használom képfeldolgozásra (már több mint 20 éve), illetve kisebb feladatokra, átméretezésre, megjelenítésre ajánlom még a FastStone Image Viewert is.

2018. dec. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tabaki ***** válasza:

@#6:

Á, azt nem is feltételeztem, hogy te voltál. Gondolom, inkább valakinek a személyes ellenszenve lappanghat a háttérben, tegnap is kedveskedtek nekem hasonlóval. Aztán persze az is lehet, hogy csak véletlenül esett rám valamelyik lepontozós mániákus választása. Régi kérdéseknél is érdekes megfigyelni, hány jó választ pontoztak le értelmetlenül, és persze magyarázat nélkül. Úgy látszik, van, aki erre gerjed, vagy egyéb képességek híján így akar nyomot hagyni a világban. De tegyék, lelkük rajta, még mindig ártatlanabb mulatság, mint verebeket csúzlizni vagy utcatáblát lopkodni. Meg hát, a kockázat is kevesebb.

P.S.: Szerintem általános képszerkesztésre ingyenesben még mindig a Gimp az első (a szintén remek Kritát inkább rajzprogramként könyvelem el), de a kérdésben foglalthoz hasonló egyszerű feladatokhoz bőven elég a másodvonalbeli programok használata. Gimpben egyébként a Resynthesizer helyett az Inpaint szűrő is jól használható.

2018. dec. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Küldj képet és megmutatom ☺

én Photoscape 3.7-el dolgozom.

2019. márc. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!