Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Bios jelszó eltávolítása?

Bios jelszó eltávolítása?

Figyelt kérdés

Vettem használtan egy gépet, amin egy csomó minden rosszul van beállítva, ezért hiába nagyteljesítményű, a rossz beállítások visszahúzzák. A bios jelszóval védett, így nem férek hozzá.

Az érdekelne hogy melyik módszerrel tudom a legbiztonságosabban eltávolítani a jelszót. Szedjem ki az elemet, rakjam át a jumpert, használjak KillCMOS programot, vagy Hirens boot CD-T?

Melyikkel van a legkisebb esélye hogy hazateszem a gépem? Vagy van más/jobb megoldás?



2018. jún. 4. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
kapcsold ki a gépet és vedd ki az elemet egy éjszakára.
2018. jún. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Alaplapfuggo, van olyan is amit csak szervizben tudnak kiutni, nincs altalanos recept. A helyedben inkabb a jelszot kernem el, vagy ha nincs meg, visszavinnem az eladonak es kernem vissza a penzemet.
2018. jún. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Dongaben ***** válasza:
Nem csináltam még ilyet, de ha nekem kellene, akkor kihúznám a gép táp kábelét. Kivenném a CMOS elemet, és párszor megnyomnám az indító gombot, hogy a maradék áram is távozzon a lapból. Pár perc várakozás után elem vissza, táp vissza, és indítás. Ezzel biztosan nem ártasz a gépnek.
2018. jún. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Asszem az lesz hogy felhívom az eladót hogy tudja-e, aztán meglátjuk hogyan tovább. Köszi.
2018. jún. 4. 15:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Laptop pontos tipusa?Utána tudunk mit mondani.De a pontos tipusa után már te is rá tudsz keresni a google segítségével

Az elem kivétele működhet ha nem akkor, jumpert rakd át(ha van).

A legjobb bizony az, ha vissza viszed akitől vetted vagy a jelszót elkéred(ne hogy azt mondja, hogy miattad ment tönkre)

2018. jún. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva az elemes dolgot gondoltam végső megoldásnak, mert azzal felsérthetem az alaplapot.
2018. jún. 4. 15:41
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez nem laptop, hanem asztali pc, Fujitsu Siemens Esprimo E7936. A jumper már valamivel közelebb áll az elképzeléseimhez.
2018. jún. 4. 15:42
 8/10 Alex Fly ***** válasza:
Vagy a BIOS verziójának ismeretében rákeresel a masterjelszavakra. Azzal be tudsz lépni, akármi is a jelszó...
2018. jún. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kösz a tippet, utánanézek.
2018. jún. 4. 22:14
 10/10 A kérdező kommentje:
Beszéltem az eladóval, nem tudta a jelszót, a jumperes megoldást javasolta.
2018. jún. 5. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!