Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Steam mennyire kutat a pc-n?

Katoonene kérdése:

Steam mennyire kutat a pc-n?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Steam felhasználó szeretnék lenni. Az alapelvét értem, fiókom segítségével le tudok tölteni játékot, pénzért megveszem, és ameddig nem hagyom el a fiókom, addig bármennyiszer letörölhetem, újratehetem stb.


Ezek a kérdések merültek fel bennem:


-ha új gépet veszek, de az ip cím marad, újra teszem a Steamot, attól a játékok ugyanúgy elérhetőek lesznek?


-ha elmegyek egy barátomhoz játszani, akinek a másik ip címén szintén van Steamja, és pl. elkezdünk valamit játszani, kitilthatnak, mert egy ip-n többen vagyunk, én más ip-n jelenek meg stb.


-a steam kutakodik ugye a gépen, gondolom simcity4 meg ilyen 1000 éves szutykok nem érdeklik, de ha van egy tört gta 5 a gépen, akkor kitilthatnak-e a steamról?


Bocsánat, ha ezeréves buta kérdések, de kb 1000 éve kikerültem ebből a világból, nem tudom mi a módi.

Azt is megköszönöm, ha van egyéb észrevételetek, amiről nem kérdeztem.


Köszi!



2018. dec. 19. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Regisztraciohoz van kotve a jatekeleres, igen elerheto lesz az uj geprol. 2. kerdest nem nagyon ertem . Nem kapsz tiltast ha tort jatekod van fent, sot hozza is lehet adni manualisan akar tort jatekot is.
2018. dec. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

-ha új gépet veszek, de az ip cím marad, újra teszem a Steamot, attól a játékok ugyanúgy elérhetőek lesznek?


A fiók nem géphez, és nem IP címhez kötött, annyiszor és oda jelentkezhetsz be, ahová, és ahányszor gondolod.



-ha elmegyek egy barátomhoz játszani, akinek a másik ip címén szintén van Steamja, és pl. elkezdünk valamit játszani, kitilthatnak, mert egy ip-n többen vagyunk, én más ip-n jelenek meg stb.


Nem. Ha így lenne, családonként nem lehetne 2 fiók.



-a steam kutakodik ugye a gépen, gondolom simcity4 meg ilyen 1000 éves szutykok nem érdeklik, de ha van egy tört gta 5 a gépen, akkor kitilthatnak-e a steamról?


Nem kutakodik a Steam. Hardverstatisztikát gyűjthet, vagy hasonlót, de mást nem. Ami ez alól kivétel, azok a Steam-en vásárolt játékok. Ott ugyanis figyeli magát a játékot több esetben, és a futó folyamatokat is. Erre azért van szükség, hogy kiszűrhessék a csalókat (lásd VAC).



Amit még tudni kell, hogy Te csak a játékok használati jogát veszed meg, amit a Steam szükség esetén korlátozhat, vagy meg is vonhat. Erre viszont csak akkor kerül sor, ha nagyon súlyos kihágást követsz el. Ez főleg az embargók megsértését, üzletszerűen elkövetett csalást, és hasonló dolgokat jelent.

2018. dec. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

-ha új gépet veszek, de az ip cím marad, újra teszem a Steamot, attól a játékok ugyanúgy elérhetőek lesznek?

Természetesen. Sőt, több gépre is felteheted, csak nem játszhatsz ugyanazzal az accounttal egyidőben két gépen.

Nekem pl. fent van a Linux és a Windows rendszeremen is, mert van pár olyan játékom, ami Linuxon nem megy.


-ha elmegyek egy barátomhoz játszani, akinek a másik ip címén szintén van Steamja, és pl. elkezdünk valamit játszani, kitilthatnak, mert egy ip-n többen vagyunk, én más ip-n jelenek meg stb.

Nem tiltanak ki. Én is volt, hogy úgy játszottam tesómmal, hogy én az asztali gépen a saját Steam accountommal, ő a laptopn a sajátjával, de ugyanazt a netet használtuk.


-a steam kutakodik ugye a gépen, gondolom simcity4 meg ilyen 1000 éves szutykok nem érdeklik, de ha van egy tört gta 5 a gépen, akkor kitilthatnak-e a steamról?

Nem foglalkozik vele, nem kutakodik.

2018. dec. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!