Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A gyárilag előretelepített...

A gyárilag előretelepített Windows 8.1 telepítőcsomagot hogyan tudom kimenteni, vagy klónozni egy új SSD-re?

Figyelt kérdés
Vettem egy SSD-t a Toshiba Satellitembe, mert a gyári vinyón megjelent 16 hibás szektor. Utóbbin eredeti Toshiba prog.csomagos windows telepítő van a laptophoz. Ezt szeretném exportálni az új SSD-mre. Mintha klónoznám, de csak a telepítő része kellene. A HDD-n van telepített windows, de az nem kell feltétlenül. Abban reménykedem,hogy a telepítő partíciót nem érte hiba. Tehát a laptop gyári állípotát szeretném létrehozni az SSD-re, hogy bekapcsolod és települ a windows a gyári programcsomaggal. Hogyan csináljam?

#klónozás #windows 8.1 SSD #gyári telepítő
2018. dec. 21. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért van szükséged neked arra a bizonyos 'Toshiba programcsomagra'?

Semmilyen fontos szoftver nincs benne.

2018. dec. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mert praktikus, nem kell külön keresgélnem mindent hozzá. Ezen kívül mióta újra raktam a gépem SSD-re és sima alap letöltött Windows 8.1-et raktam fel, sokkal jobban merül az akksi. Eddig kibírt kb 5 órát, most csak 1,5et max. Szerintem lehetett valami Eco-cucc a csomagban.
2018. dec. 21. 23:41
 3/4 A kérdező kommentje:
...időközben megtaláltam a gyári progicsomit :) a neten, és abból feltettem a Toshiba Eco Utility-t és drasztikusan megnőtt az üzemidő aksiról.Persze visszavette a fényerőt, ami még teljesen használható, de a ventilátor is ritkán kapcsol be. Így az akku teljes élettartama közel a 3x-osára növekszik azonos felhasználás mellett a ritkább töltés/kisütés ciklusok miatt.Nem mindegy hogy évente, vagy 3 évente cserélsz akksit.Illetve ha 3 év múlva lecseréled a géped, jobb árat kapsz érte a kikímélt aksival. Ráadásul mobilitásnál se mindegy, hogy 3-4 órát tudsz áthidalni töltő nélkül vagy csak 1-et. Plusz a ventilátor se zúg a füledbe állandóan. Ezen kívül 3ad annyi szemét keletkezik, arról nem is beszélve, hogy mivel csökken a lítiumkereslet a hosszabb akkuélettartam miatt még az új akksi ára is olcsóbb lesz. Mindez egy Toshiba Eco Utility miatt :). Na jó sz új ősrobbanásig nem akarom levezetni:). Egyébként azonos szoftverkörnyezetben akartam tesztelni a gépet, mivel kizártnak tartottam, hogy az SSD miatt fogyasztja a 3x-osát, és mint írtam nincs kedvem a netről töltögetni a drivereket/szoftvereket minden újratelepítés után. Praktikusabb ha magának felrakja egyből. A touchpad pl ha úton vagy és nincs egered, a Synaptics kiegészítő nélkül egy büntetés. Lehet úgy oldom meg a dolgot, hogy felteszek egy szűz 8.1et plusz a hasznos progikat és csinálok egy visszaállítási pontot.
2018. dec. 22. 01:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy csinálsz ghost-ot a másik meghajtóra. (Aomei)
2018. dec. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!