Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A KDE hogy ehet kevesebbet...

A KDE hogy ehet kevesebbet Ubuntun, mint a gnome és unity? Régen mikor kipróbáltam, olyan 8-10 éve, amikor kijött a kde 4 bugzott ezerrel és megevett minden erőforrást.

Figyelt kérdés
2018. dec. 27. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Pár éve Manjaro KDE editionnel nekem is ez a tapasztalatom. Gondolom a nagyobb gépigény azt is jelenti, hogy újabb hardver kell hozzá minimumként, cserébe jobban is kihasználja. Esetleg átgondoltabbak az időzítések, a prioritások és jobban elrejtőznek az esetleges frame skippingek ott, ahol alig lényeges a teljes 60fps.
2018. dec. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy a KDE fejlődik, a Gnome csak visszafelé, a Unity meg stagnál :)

Persze, ez kissé túlzás, de a Plasma 5 tényleg nagyon jó lett, lassan eléri egy Xfce szintjét erőforráshasználatban. Qt programozóktól hallottam, hogy a Qt5 elég jól sikerült, én pedig egy 15 éves Thinkpad-en futtattam a Plasma 5-öt (baloo, akonadi nélkül és néhány szolgáltatás kikapcsolása mellett), és alig volt lassabb egy Xfce-nél. Az én Lenovo G500-omon csak játék közben veszem észre, hogy a KDE lassabb, kicsit darabosabban renderel 3D-t, mint mondjuk Xfce vagy Lxqt alatt. Jut eszembe, az Lxqt is egész szépen fejlődik, ha így folytatja, hamarosan beelőzi az Xfce-t.

2018. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ezt értem, de akkor elterjedtebb disztrók miért nem használják ez a felületet elsődleges asztali környezetnek? Szerintem minden sokkal letisztultabb, átgondoltabb és mégis rendkívül testreszabhatóbb benne, mint a gnome-ban. Xfce-t is rég próbáltam amúgy :) LXDE-t és gnome-ot használtam, és windows-t. fél éve tértem vissza rendesen a linuxhoz.
2018. dec. 27. 21:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Általában két érvet szoktak felhozni ellene:

1. bugos

2. túl bonyolult, bloatware


Az elsővel egyet is tudok érteni, még az agyontesztelt Debian stable-ben is találtam már röhejes KDE bugot (de ezeket szépen javítgatják, mostanság egész jól áll e téren). A másodikkal személy szerint egyáltalán nem értek egyet, szerintem amit a KDE tud, az a minimum, amit manapság egy DE-nek tudnia kellene, bár ez nagyon szubjektiv. De az vicces, hogy egy Windows 95 környezet többet tudott, mint a Gnome 3... és ahhoz képest, hogy alapból milyen buta, képes megenni 800Mb-1Gb RAM-ot, miközben a fullos KDE elvan 350-500 Mb-ból (nem rég felraktam élesbe több KDE-s disztrót egymás után, néztem a RAM használatot, átlagban ennyi volt a foglalás). Egyébként hamar ki lehet ismerni a KDE-t, egyáltalán nem vészes, és igen, nagyon letisztult és testreszabható... is tud lenni, de ugyanakkor lehet cifrázni, lehet komplexebbé varázsolni, ha valakinek az kell (én ilyen vagyok).


De régen valóban tele volt buggal a KDE, emlékszem, 2008 körül felraktam egy Suse-t, elindítottam egy torrentet, elmentem bevásárolni a családdal, mire hazaértem, a desktop működésképtelenné vált, az ikonok nem reagáltak a kattintásra, stb. Akkoriban ez ijesztett el attól, hogy Linuxot használjak, és később is elég problémás volt. De mondom, manapság alig találni benne hibát.

És több embertől hallottam azt is, hogy a KDE 3 volt az utolsó használható KDE, de ők régi tapasztalatokra alapoznak.

Összeségében a bugok és a komplexitás az, ami miatt nem annyira elterjedt, meg talán az ósdi tévképzet, hogy túl sokat eszik, ami már rég nem igaz.

2018. dec. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!