Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legegyszerűbben...

Melyik a legegyszerűbben kezelhető magyar nyelvű képszerkesztő program?

Figyelt kérdés

Letöltött képet szeretnék kicsit átformázni. Semmi komoly, csak más hátteret és keretet akarok adni a képnek, illetve tükrözni. Van erre mód, a képminőség romlás nélkül? Ha word-be leveszem a hátteret, átmásolom paintbe, nagyon sokat romlik a minőség :/

Word-be pedig csak dokumentumként engedi elmenteni.



2019. jan. 2. 17:00
 1/7 tabaki ***** válasza:

„Semmi komoly, csak más hátteret...”

Adott esetben a háttércsere éppen a zűrösebb dolgok közé is tartozhat, ez teljesen a képtől függ. Mindenesetre a Gimp segítségével elég jól elvégezhető. Sokkal egyszerűbb kezelésű program például a Phoxo, aminek persze velejárója, hogy nehezebb vele szép munkát végezni. Keret levágására, tükrözésre bőven elég a PhotoScape, vagy valamelyik nézegető (IrfanView, XnView, Faststone).

Megjegyzés: Wordben képet szerkeszteni értelmetlen, Paintet használni mazochizmus.

2019. jan. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget :)

Ránézek majd az általad írt programokra. Ezek egyébként letöltősek, vagy online programok?

Word-be próbáld ki. Nagyon durván szépen körbe vágja. Egy gombnyomás az egész. Ha gondolod küldök linket, kb fél perc alatt minden megvan. Csak ugye ott nem lehet kép formátumba menteni, ez a bajom vele. Képkeret is egy gombnyomás. Ha onnan átmásolom a paintbe (2 gombnyomás), ott a tükrözés szintén 2 gombnyomás :))

Csak amikor elmentem..... Nem azt mondom hogy fúúú de sokat romlik a kép.... De akkor sem olyan éles.

Lehet hogy ennyi módosítással nem is fogok olyan programot találni, ahol ne romlana ugyanennyit :/

2019. jan. 2. 19:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem soha se jutott volna eszembe képszerkesztéshez Wordöt használni :D Mindenesetre néztem egy tutorialt, tényleg érdekes, bár valószínű nem fogom élesben alkalmazni soha :D

Sokan istenítik az ingyenes Gimpet, mint a Photoshop alternatíváját. Bevallom én talán egyszer ha kipróbáltam, de ha ennyi embernek tetszik, olyan rossz nem lehet.

2019. jan. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:

Továbbra is hangsúlyozom, hogy képszerkesztést képszerkesztővel érdemes csinálni, mégpedig lehetőleg asztali gépen, rendes méretű monitoron. Az említettek mindannyian telepítendő programok, itt találod őket:

[link] (de a gimp.hu-ról is indulhatsz, ott PDF-tankönyvet is találsz hozzá)

[link]

[link]

A nézegetők közül, őszintén szólva, csak az IrfanView-ról tudom egészen bizonyosan, hogy van hozzá magyarítás (külön kell letöltened, az oldal Languages lapjáról):

[link]

[link]

[link]

Esetleges online szerkesztőként ezt javaslom: [link]


Valójában még mindig nem tudom, mit akarsz pontosan, de elszórakoztam azzal, hogy egy divatfotót megagyusztáltam egy olyan ronda kerettel és háttérrel, hogy muszáj legyen átszerkeszteni. A keret- és háttérváltoztatás két értelmezésben (Gimppel):

[link]

[link]

2019. jan. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Derwer ***** válasza:

Wordben jobb klikk a képen és ott szerintem lesz mentés képként.


Amúgy a Paint.NET egyszerű és tud magyarul. (Közel sem tud annyit mint a GIMP)

2019. jan. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:

@#5:

Mindenesetre jó, hogy megemlítetted, mert a másik véglet Phoxónál azért lényegesen komolyabb. Ennek is iderakom a linkjét:

[link]

2019. jan. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget! :))
2019. jan. 4. 02:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!