Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshopban ez hogy oldható meg?

Photoshopban ez hogy oldható meg?

Figyelt kérdés
Egy képből szeretnék kivágni egy egyedi alakzatot mondjuk egy arcot ami meg is van, de ugyanezt az egyedi alakzatot szeretném kivágni egy másik képből és a helyére illeszteni.

2019. jan. 4. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem a problémát. Vagyis, ha kivágsz egy arcot, és azt rárakod a másik képre, akkor nem kell kivágni abból a másikból. Ha mindenképpen ki akarod vágni, akkor jelöld ki azt a réteget, amin csak az arc van, valamelyik kijelölő eszközzel kijelölöd az arcot körbe teljesen, aztán oldalt a rétegeknél kiválasztod a réteget amiből törölni akarsz, és akkor már onnan is kitudod törölni, akár a radír eszközzel is. Igazából ez leírva bonyolultnak hangzik, de a valóságban csak pár kattintás. Viszont ha átküldöd esetleg, hogy mit akarsz konkrétan csinálni, jobban letudom írni mit és hogyan.
2019. jan. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

igazad van hülyeséget kérdeztem, így értem. ha kivágtam kitöröltem és új réteget akármilyet mögé rakok és kész.

Még egy kérdés szerinted olyat lehet csinálni, hogy ha mozaikkal vagy bármilyen torzítással felismerhetetlenné tettünk egy képet akkor azt visszacsináljuk? Van erre valamilyen technika?

2019. jan. 4. 18:43
 3/9 tabaki ***** válasza:

#2:

Feltételezem, hogy egyrétegűvé tett képről van szó, mivel egyébként nem sok értelme volna a kérdésnek. Nincs ilyen lehetőség, a kép már semmilyen formában nem tartalmazza a régi információt. Az előfordulhat, hogy a rendszer még tárolja valahol a fájl régebbi változatát, és abból visszanyerhető, de magából az átszerkesztett képből nem.

2019. jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen egyréteg, de nincs olyan valami algoritmus amivel a mozaikot vagy gauss életlenítést pl bekódolja a photoshop és utána ugyanazzal az algoritmussal visszafelé összeáll a kép?
2019. jan. 4. 21:10
 5/9 tabaki ***** válasza:

Nem tudok olyan módszerről, amely a visszaállítás rendszerét (vagy csak a szerkesztetlen változatot) belekódolná egy hétköznapi képbe. Technikailag sem könnyű elképzelni, meg aztán túl nagy igény nem is igen lenne rá. Az emberek nem azért publikálnak szerkesztett képet, hogy az visszaállítható legyen. Ennél sokkal kisebb bonyodalommal jár biztonságos helyen megőrizni az eredetit. Maradna tehát az a lehetőség, hogy hátha mégiscsak magából a képből kiindulva lehetne azt restaurálni, mondjuk a művelet algoritmusának fordítottjával, de ez sem megy.

Némely egyszerűbb torzítások esetleg visszatorzíthatók (bár alighanem csak minőségromlás árán), de a véletlenszerű szórással (csak tippelem, hogy ez szükséges bizonyos interferenciák kiküszöbölésére) vagy a színkeveréssel már nem ez a helyzet. A szétszórás érzékeltetéséhez újrahasznosítom egy régebbi kérdésnél alkalmazott hasonlatomat: Egy homokvár szétrúgása igen egyszerű algoritmus, még sincs sok esély arra, hogy a megfordításával vissza is építsd azt. Elmosáskor ugyan pixeleket zagyválsz össze és színezel át egymással, de ennek a visszarendezés szempontjából vajmi kevés a jelentősége. Ami a mozaikot illeti, ott egy kisebb képfelület képpontjainak színéből keversz ki egyetlen újabb színt, és azzal feded le azt a felületrészt. Ez a számítógépen azt jelenti, hogy a színeket jelentő számértékből számolsz ki valamiféle átlagot. Először képzelj el egy nagyon egyszerű megoldást: Csak két képpontot mosol egybe, és mindösszesen három színed lehet, nevezetesen a 0, az 1, és a 2. Összemosás után mindkét képpont színe 1. Meg tudod ezek után mondani, hogy ez az érték milyen mintából keletkezett? Az első pont 0 volt, a második 2? Vagy fordítva? Vagy eredetileg is 1 értékű volt mindkettő? Pedig ez egy nagyon lebutított modell. Egy szokásos fotó esetén egy-egy képpont nem három, hanem kábé tizenhatmillió különféle értéket vehet fel, és egy nem túlságosan durva, 10×10 pixeles kikockázásnál is száz ilyennek az átlaga adja egy mozaikkocka színét. De már a sarkított példából látható, hogy ez mindegy is, visszafelé ez a módszer sem működik. Nincs mese, ezek az egyébként nem túl bonyolult algoritmusok egyirányúak és visszaállíthatatlanok.

A nem egészen tökéletes kép valamilyen mértékű élesítésére már tűrhető lehetőségek vannak a jobb programokban, de ez nem ugyanaz a tészta, mint a szándékosan, erősen elmosott kép helyreállítása. Az utóbbiból már hiányoznak azok az információk, amelyekből a program következtethetne a rajzosabb részletekre.

2019. jan. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nincs. Más programokban ezt úgy oldották meg, hogy lehet csinálni egy külön üres réteget, amire ráteszed a blurt mondjuk, így nem gányolod össze az eredeti képet. Itt mivel nincs ilyen, csak kitöltött réteggel megy a dolog, le kell duplikálni a réteget, amit elakarsz torzítani. Így ha bármi gáz van, állítani akarsz a torzítás mértékén, vagy csak nem kell az a torztás, vagy lejebb húzod az átlátszhatóságát, vagy törlöd azt a réteget. De így, hogy két rétegen van, tudsz rá tenni rétegmaszkot is, és tudod szabályozni hol mennyire legyen érvényben az a szűrő. Ha egy rétegen csináltál mindent, akkor viszont csak a ctrl+z maradt, de ez nyílván csak az egyel korábbi lépésekhez megy vissza, szóval ha a legelején használtál torzítást, akkor gyakorlatilag kezdheted előről.
2019. jan. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, igazából itt nem arról szólt a kérdés hogy elvesztem az eredetit stb. hanem ha publikálok egy képet kitakart szövegrésszel, utcatábla, rendszám stb, vagy embert kitakart arccal és valaki letölti, akkor azt helyre tudja e állítani hogy felismerhető, olvasható legyen. Mert ha kivágom és befeketítem akkor tudom hogy nincs mit, visszaállítani de az kevésbé tetszetős mint mondjuk egy mozaik vagy egyéb homályosítási technika. De szóval akkor NEM a válasz.Köszi
2019. jan. 5. 14:17
 8/9 A kérdező kommentje:
még egy kérdés Videót betöltöm, meg is tudom csinálni képkockánként a kitakarást, mozaikozást, de hogy tudom videó formátumba elmenteni?
2019. jan. 10. 21:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem elmenteni kell, hanem kiexportálni.
2019. jan. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!