Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet még Windows XP-t...

Hogy lehet még Windows XP-t használni?

Figyelt kérdés

Van egy régi házunk falun, 18 éves bátyám minden hétvégén megy oda ki a barataihoz, ott van 2 napot. Nyáron nem kell fűteni, ilyenkor meg kandallóval fűt ha ott van.


Ott az öreg gépe, van ott áram es net is. Windows xp van rajta valami orosz vírussal, rendesen tud YouTube-ot és Facebookot nézni rajta. Mindig azt mondja ha legközelebb megy ki viszi a Windows 7 DVD - t és újra telepíti.


Nem úgy volt hogy megszűnt az XP? Hogy tudja meg azt használni?



2019. jan. 11. 12:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy nincs támogatás, még 50 évig használhatja a kettő nem függ össze. Nem véletlenül nyelt be egy vírust, pont a támogatás hiánya miatt...
2019. jan. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 tabaki ***** válasza:
100%

"Nem úgy volt hogy megszűnt az XP?"


Örök rejtély, hogy ezt hogyan képzelitek egyáltalán. Százmillió gépről hirtelen a semmibe kellett volna párolognia a Windowsnak? Ha valaminek (XP) a valamije (támogatása) megszűnik, akkor annak kampec? Te is együtt szűnsz majd meg a diákkedvezményeddel, vagy hogy értsem ezt a logikát?

2019. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Win7 dvd részhez annyit fűznék hozzá, hogy lehet rossz ötlet. Ha el is bírja a gép akkor se csak egy dvd vel állítson oda.

Lehet csak cd-t ismer be a gép, mert pl cd és nem dvd olvasó van benne. Nekem is van egy ilyen őskori leletem, cd olvasó van benne és ezért nem olvas dvd-t, pendrive-ról nem bootol. Szóval sokat szívtam egy újra telepítéssel is.

(A cd-re nem fért rá az opp rendszer amit rá akartam rakni)

2019. jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A vírus 2009 óta benne van, azért nem telepítette eddig újra mert "működik rendesen".

Nem olyan őslelet, 2011-es gép, 4gb ram van benne meg core 2 quad proci.


Dvd-t meg szerinte vinnie kell, XPt is arról tette fel rá

2019. jan. 11. 13:23
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Vigyen inkább egy normális vírus irtót és futtassa le. Ha már egyszer vírus van a gépen.
2019. jan. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
2011-es gépben hogy lehet 2009 óta vírus?
2019. jan. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nincs rá támogatás, még működik az XP. Az már más kérdés, hogy NAGYON nem érdemes már használni, mert - mint az ábra mutatja - beszed minden vírust.

Ha régi a gép, inkább tegyetek rá egy XFCE felületű Linuxot. Kevesebb erőforrás kell neki, mint a Win7-nek és nem vírusozódik össze.

2019. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Picit megkevertem, 2000-es a gép, 2011-től van a vírus
2019. jan. 11. 14:06
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nem olyan őslelet, 2011-es gép, 4gb ram van benne meg core 2 quad proci."


"Picit megkevertem, 2000-es a gép, 2011-től van a vírus"


Akkor itt valami nem igaz. A Core2 széria ugyanis 2006-ban jött ki. 2000-ben még a socket 478-as sem volt, csak a socket 370, amibe ugye Pentium 3-as proci ment és az max 1GB (de inkább 512MB) RAM-ot támogatott.

Ha pedig tényleg 2000-es, azaz 19 éves gép, akkor az a win7-et nem fogja vinni, tehát marad a Linux, de ilyen őskövületre még Linuxból is régi verziót javaslok.

2019. jan. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a vírus a lényeg, hanem egyre több frissítést kellene telepíteni, pl. flash player, html5 verziók, egyéb új webes szabványok, új protokollok, stb., amik miatt lassan egyre nehezebben fog tudni netezni. A korszerű böngészők meg már nem nagyon fognak felmenni XP-re.
2019. jan. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!