Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Adobe after effects-et...

Az Adobe after effects-et mennyire nehéz megtanulni használni?

Figyelt kérdés
Persze nem profi szinten, hanem csak közép szinten.

2019. jan. 12. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy milyen korábbi ismereteid vannak (mondjuk vágóprogramok terén), és mit tekintünk középszintnek. Az hogy mennyire nehéz, inkább az elsőből adódik, mert ha már jól ismersz olyan alapfogalmakat, mint a layerek, keyframe-ek, maszkolás stb., akkor egy fokkal barátságosabb lesz a felület, különösen, ha Premiere-t is használtál, mert hasonló a logikája. Időt nehéz becsülni, de szerintem ha napi 2-3 órán át változatos feladatokat oldasz meg benne, és jó tutorialok alapján tanulsz benne, akkor úgy gondolom, hogy 2-3 hónap múlva lesznek olyan átfogó ismereteid, amivel már elég sok területen kreatív lehetsz. De ez csak a személyes tippem, nem kell egyetérteni vele.
2019. jan. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elsővel értek egyet. Még ha nem is ismersz más videószerkesztő progikat, azért legalább egy Photoshoppal érdemes tisztában lenni. Rengeteg a lehetőség, ha foglalkozol vele minden nap, vagy vannak ötleteid, hogy mit akarsz csinálni, és keresel hozzá tutorialokat, azzal is baromi sokat lehet fejlődni. Én magam is az utóbbi tábort erősítem, bár én csak hobbi szinten foglalkoztam vele.

Ha abszolút nem mondanak semmit azok a fogalmak, hogy maszkolás, kulcsolás, és rétegek, akkor jó, ha végig nézel ilyen szoftver bemutató videókat, amik megmutatják a legalapabb dolgokat. Persze olyan nincs is szerintem, ami A-tól Z-ig mindent megmutat, mert egyszerűen túl sok a lehetőség a programban. Amit ajánlanék esetleg az After helyett, az a Nuke. Más a logikája, viszont egyre több helyen alkalmazzák ezeket a node alapú programokat, nem véletlen. Ezt főleg akkor ajánlom, ha tervezel valami 3D-t is belevinni a videóidba, mert Afterben az nagyon nagy szívás.

2019. jan. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!