Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem azt mutatja a...

Miért nem azt mutatja a "print szkrín" amit a printer kinyomtat?

Figyelt kérdés
Adott a nemrég vásárolt HP 2630-as printer, és a W10. Egy, az internetről másolt képet beillesztettem egy üres Office Word lapra. Lapméret A4, beállítva. De akár mit csinálok, nyomtatás keresztbe, hosszába, kicsinyítés, nagyítás, a printer mindég lehagy a kép jobb-széléről a kb. 30 %-ot. A maradék, minősége OK. A kiprintelt kép méretén se tudok változtatni. A nyomtatási eredmény, meg a print screen nem passzol. Volna valamilyen javaslatotok a megoldást illetően?
2019. jan. 13. 22:32
 1/6 tabaki ***** válasza:
Nyomtass IrfanViewból (gondolom XnView is jó). A problémád okát nem tudom, de általában nem szerencsés grafikára szövegszerkesztőt használni. Nem egészen világos, mit értesz „print screen” alatt, de alighanem mást, mint ami.
2019. jan. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen. Mikor beilleszted a képet a dokumentumba, akkor a képen jobb klikk, képformázás, elrendezés és bejelölöd, hogy szöveg elé mondjuk, ekkor már tudod a kép méretet változtatni a sarkoknál fogva pl.

Vagy van ahol jobb klikkre eleve van elrendezés menü, vagy talán még körbefuttatás asszem, attól függ milyen word.

Jobb szélen akár lehet beállítva befűzési margó, vagy a margó van nagyra állítva azon a részen. A margókat vett kisebbre.

2019. jan. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

*vedd kisebbre.

Illetve akkor már a képet is tudod mozgatni a dokumentumban tetszőleges helyre.

2019. jan. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Helló tabaki, és Ypszilon1980!

Kösz a tippet, utána nézek. A „print szkrín” (ikon neve) fonetikusan írva, a „Nyomtatási kép” ikon szolgáltatását takarja. Katt, és megmutatja hogy a printer, ténylegesen mit fog kinyomtatni.

A margó, képformázás ki lett próbálva, eredmény nélkül. Arra gyanakszok, hogy a letöltött „JPG” kép vágását nem a Wörd „Képmetsző”-jével kell megoldani, és aztán másolás, beillesztés stb.. Jelenleg, PC újraindítás, és hogy el ne kiabáljam, boldogulok. Még egyszer kösz a javaslatokat, és mindkettőtöknek BUÉK!

2019. jan. 14. 02:27
 5/6 anonim ***** válasza:

BUÉK!

Próbáld ki amit írtam, amúgy tudsz a képből word-ben is levágni minden oldalról, a méretnél.

2019. jan. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbáltam, működik.
2019. jan. 15. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!