Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom excelben megjelen...

Nbaathos kérdése:

Hogyan tudom excelben megjeleníteni, azt, ha egy adott keresési feltételre van több találat (nem azt, hogy hány db találat van, hanem a találatok értékét)?

Figyelt kérdés

[link]


A G4-es cellába beírom a város nevét (Eger) és azt szeretném, hogy a H4,I4,J4... cellákba írja ki azokat az értékeket amiket az E oszlopban talál és Egerhez tartozik. (a példában ez a H4=155, I4=161,J4=144 érték)

Köszönöm



2019. jan. 16. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos, fogalmam sincs, mennyire vagy jártas azokban, amiket használok. Más élőszóban ilyennel foglalkozni, mert rögtön kiderül, mit mennyire kell, kell-e magyarázni?

Így írok valamit; számodra, részben bizonyára feleslegesen, részben lehet, hogy hiányosan.


┌─ Az elv:

HOL.VAN függvényt szoktam használni. Azt a tulajdonságát használom ki, hogy megadható, hogy honnan keressen.

Először az első adat mezőjétől kerestetek.

Ha talál, akkor a következő mezőtől. Mivel azt adja eredményül, hogy a megadott keresés elejétől hányadiknak talál, hozzáadatom az előző talált mező számát, és akkor a keresett teljes mező sorát adja. ─┘


┌─ Bemutató: [link]

A-oszlopban szerepelnek a településnevek, a te példád szerint.

C1 mezőbe írok településnevet.

A segéd-rész:

• E1 mezőbe 0-át írok.

• F1 mezőbe írom, hogy

=HOL.VAN($C$1;INDIREKT("A"&E1+1):$A$100;HAMIS)+E1

A 100. sorig kerestetek, de lehet írni 10-ezret, 20-ezret is, csak legalább annyi legyen, ahány sorra számítani lehet.

• E2 mezőbe írom, hogy

=F1

• F1 mező jobb alsó sarkához húzom az egér-nyilat, mikor megjelenik a +, akkor lehúzom F2 mezőbe.

• E2 és F2 mezőket az egér-nyíllal kijelölöm; jobb alsó saroknál +, és lehúzom őket akármeddig. (A példában a 11. sorig tettem. Csak nem lesz egyik településnév sem többször, mint ahány településnév összesen van.)


Mit kaptam?

F oszlopban sorra megjelent, hogy a C1 mezőbe írt településnév az A oszlop mely soraiban van.


Na, jó, csúnya. De az elvet jól mutatja, mielőtt szebbé tennénk.

Ha megoldást akarok, akkor több is van.

Például, a HA(HIBÁS… függvénnyel eltüntethetők a #--os mezők,pl üres mezővé téve azokat.

Például, E-F oszlopok helyett használhatók AA-AB oszlopok (vagy bármi más távoli oszlopok), akkor nem látszódnak, csak ha odagördítjük a lapot.

Például, használhatjuk eme lap E-F oszlopai helyett másik füzetlap bármely két oszlopát, és akkor nem kell bonyolítani a képleteket, ott olyan ronda lehet, amilyen csak akar.

Vagy, E-F oszlopok színezését fehér betűk fehér háttérrel oldjuk meg, a kis zöld sarokjeleket pedig az Eszközök → Beállítások → Hibaellenőrzés → Hibaérték megjelenítése elől kivesszük a pipát, és nem látszik semmi sem belőlük.


Tulajdonképpen megvan a megoldás. Ha adódik, hogy mely sorokban van a keresett településnév, akkor a számokat tartalmazó oszlopból azokban a sorokban levőket kell kigyűjteni.

• G1 mezőbe beírom, hogy

=HA(SZÁM(F1);INDIREKT("B"&F1);"")

• jobb alsó sarok, +, lehúzom (akármeddig, de legalább a 11. sorig; én a 30. sorig húztam le): [link]

Mit kaptam?

G oszlopban rendre megjelentek a számok, amelyek a C1 mezőbe írt településnévhez tartoznak.

Minden megvan, csak az általad elképzelt formára kell hozni. ─┘


┌─ A megoldás:

Munka1 lapon az elképzelésed: [link]


Munka2 lapon

• A1 mezőbe beírom, hogy

3

• Felsorolom, hogy mely mezőkbe, mit írtam. Pl.: B2=4 azt jelenti, hogy B2 mezőbe 4-et írtam.

B2=4 E2=5 H2=6 K2=7 N2=8 Q2=9 T2=10 W=11 Z=12 AC=13 AF=14

• A3 mezőbe beírtam, hogy

=$A$1

• B3 mezőbe beírtam, hogy

=HOL.VAN(INDIREKT("Munka1!$G"&B$2);INDIREKT("Munka1!D"&A3+1):Munka1!$D$100;HAMIS)+A3

• C3 mezőbe beírtam, hogy

=HA(SZÁM(B3);INDIREKT("Munka1!E"&B3);"")

• A4 mezőbe beírtam, hogy

=B3

• B3 és C3 mezőket, egybe jelölve, lehúztam a 4. sorba

• C3 és C4 mezőket egybe jelölve Formátum → Cellák → Szegély; és jobb szélre fekete vastag keretvonalat választottam.

• A4 és B4 és C4 mezőket egybefogva lehúztam az 52. sorig (lehet bármeddig, kevésbé is, tovább is). Attól függ, hogy mire lehet számítani: egy-egy települést hányszor lehet megtalálni.

• A3 – C52 táblát egybe jelöltem, C52 alsó sarkánál +, jobbra elhúztam AG oszlopig. Így a Munka1 táblázatba mind a 11 sor kihasználható településnév beírásra.

Egy részlet, mert a képfeltöltő elsírta magát a túl nagy képfájl méret miatt: [link]


Munka3 lapon egy kigyűjtést csináltam Munka2 lapról, ami alapján egyszerűen átemelhetők adatok Munka1 lapra.

[link]

• Innen, a képről, beírhatod az oszlopokat megadó betűket a G4-G14 mezőkbe, és a sorokat megadó számokat a H3-l3 mezőkbe.

• H4 mezőbe írtam, hogy

=INDIREKT("Munka2!"&$G4&H$3)

• H4 mező jobb alsó sarok, +, lehúzni H14 mezőig, majd folytatólagosan jobbra húzni L14 mezőig.


Vissza lehet térni Munka1 lapra.

• H4 mezőbe beírtam, hogy

=HA(Munka3!H4="";"";Munka3!H4)

• H4 mező jobb alsó sarok, +, lehúzni H14 mezőig, majd folytatólagosan jobbra húzni L14 mezőig.

A táblázat kerete folytonossági hiányt szenved, renoválni kell.

Beírtam néhány településnevet; működik: [link]

És tiszta a lap; igaz a többi – különösen a Munkalap2 – rondán össze van firkálva.


►A képletek innen, a válaszból, kimásolhatók és beilleszthetők a megfelelő Excel mezőkbe. Nem tudom hogyan fognak megjelenni; ha több sorba tördelődik, az nem gond; az Excelben majd kiegyenesedik. Remélem, hogy rongálni nem fogj a GYK, mert tud csudákat tenni.◄

2019. febr. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, teljesen érthető és részletes leírás! Még egyszer köszönöm
2019. febr. 12. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!